Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / Instagram 10. yaşını kutluyor! İşte yeni özellikler…

Instagram 10. yaşını kutluyor! İşte yeni özellikler…

Dünya genelinde tek milyardan çok kullanıcıya sahip var olan yasamsal medya devi Instagram 10. seneye hususi olarak tek sıra yenilik yayınladı. 2012 seneninde Facebook bünyesine katılan Instagram, 2016 yılından nihayet vakitlerde civarindan aynı simgeyi kullanıyordu. bu erken ise 10. seneye hususi olarak simge değiştirme imkanı sundu. Dikkat çeken tek başka kalite ise nihayet üç sene içinde paylaşılan rastgele tek hikayenin harita ve takvim olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Yeni özelliklerin bulunduğu 10. sene güncellemesi yayınlandı. ama güncellemenin Bir takım kullanıcılara Daha gelmediği görüldü. hayat genelinde kademeli olarak kullanıcılara ulaşan güncellemenin kısa süre içinde bütün kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

INSTAGRAM 10’UNCU YILINA ÖZEL SİMGELERİ

Instagram yayınladığı güncellemeyle birlikte, 10. seneye hususi olarak simge değiştirme seçeneğini kullanıcılara sundu.  tertemiz simgeleri değiştirmek istek eden kullanıcılar ayarlar bölümüne girerek, ekranı aşağı sürüklediğinde Icon’lara ulaşabiliyor ve dilediğini seçebiliyor.

HİKAYELER HARİTASI

Instagram’ın yayınladığı tek başka kalite ise hikayeler haritası oldu. Kullanıcılar nihayet üç sene içinde paylaştığı hikayeleri haritadan ve takvimden görüntüleyerek yakın geçmişe göz atabilecek.

INSTAGRAM’DAN OTOMATİK YORUM GİZLEME ÖZELLİĞİ

Yorumlarda Zorbalığı Önlemenin ek Yolları

Instagram’dan yapılan açıklamada, “Son ani çok vakit içinde, bildirilenlere eş yorumları otomatik olarak gizleyen tertemiz tek özelliği test etmeye başladık. Araştırmalardan, insanların menfi yorumlara maruz kalmak istemedikleri halde, gizlenen yorum türleri ile alakalı dahada çok şeffaflık istediklerini biliyoruz. Yorumları görmek amaciyla “Gizli Yorumları Görüntüle” ye dokunabilirsiniz. Topluluk Kurallarımızı ihlal eden açıklar otomatik olarak kaldırılmaya ayni ritimde devam edecek.” denildi…

sıra hayat Facebook Instagram yasamsal medya
nihayet güncelleme: 19:20 06.10.2020

Sayfa Bulunamadı

Jüpiter ve Satürn 800 sonra yakınlaşacak: 2020 kışı ve çifte gezegen için Google’dan özel doodle

Özel günleri doodle olarak kullanıcıların karşısına getirmeyi alışkanlık haline gelen Google, kış ve çifte gezegen buluşması özel görsel paylaştı. En son yaklaşık 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn, bugün yeniden yakınlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir