Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / İnsan kafatasında yeni bir organ bulundu

İnsan kafatasında yeni bir organ bulundu

Radyoterapi ve Onkoloji dergisinde yayımlanan makalede, insan vücudundaki dokuları çok çözünürlüklü tek makine ile tarayan bilim insanlarının kafatasında burun boşluğunun boğazla birleştiği bölgeye sıkışmış vaziyette tek çift hatri sayilir büyüklükte tükürük bezi bulduğu belirtildi.

Araştırma ekibinden Hollanda Kanser Enstitüsü Doktoru Matthijs Valstar, ”Herhangi tek modern anatomi kitabında kulaklara yakın, çenenin altında ve dilin altında olmak üzere Yalnızca üç anne tür tükürük bezi vardır. Şimdi dördüncüsünün olduğunu düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Euronews’ta bulunan habere göre Valstar, ışınım tedavisinde zarar gören tükürük bezleri amaciyla tertemiz bulunan tükürük bezinin tek ”yedek organ” görevi görebileceğini kaydetti.

İlginizi ÇekebilirCovid-19'un korkutan etkisi: 'Beyin sisi' ve 'kafam sersem sepet' hali...Covid-19'un korkutan etkisi: 'Beyin sisi' ve 'kafam sersem sepet' hali…

beyin bilim Hollanda kanser Sözcü

Sayfa Bulunamadı

Jüpiter ve Satürn 800 sonra yakınlaşacak: 2020 kışı ve çifte gezegen için Google’dan özel doodle

Özel günleri doodle olarak kullanıcıların karşısına getirmeyi alışkanlık haline gelen Google, kış ve çifte gezegen buluşması özel görsel paylaştı. En son yaklaşık 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn, bugün yeniden yakınlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir