Ana Sayfa / Tekno Haber / Huawei’nin ilk masaüstü bilgisayarı! İşte fiyatı

Huawei’nin ilk masaüstü bilgisayarı! İşte fiyatı

Huawei masaüstü bilgisayar, özellikleri ve ücreti ile gündeme geldi. YouTube’un rakibi olmaya çalışan BiliBili üzerinden yayımlanan tek videoda bu bilgisayarın test edildiği alana çıktı.

Huawei’nin evvel masaüstü bilgisayarı unvanı ile piyasaya sürülmesi beklenen bu cihazda Kunpeng 920 anakartı bulunuyor. Daha isimi belli olmayan bu bilgisayar, video işleme ve çözünürlüğü 4K var olan görsel oynatma konularında deneniyor.

Huawei masaüstü pc nitelikleri ve ücreti ile karşımızda

Geçen sene Full Connect Conference adli etkinlikte tanıtılan Kunpeng 920 adli anakartın şirketler amaciyla üretildiği ifade edildi. O asama bu anakartın dört çekirdekli veyahut sekiz çekirdekli ARM işlemcilerden besleneceği söylenmişti.

Ayrıca 64 GB DDR4-2400 RAM özelliğini de içerisinde barındıracağı söylenen bu bileşenin SATA 3.0, PCIe 3.0, USB 3.0 ve USB 2.0 benzeri esas özelliklere de ev sahipliği yapması bekleniyor.

Alınan bilgilere göre Huawei’nin evvel masaüstü bilgisayarı 7500 yuan karşılığında satışa sunulacak. Bu ücret şimdilik, vergiler dahil olmadan, 7381 Türk lirasına tekabül ediyor. Daha geliştirilme aşamasında var olan bu bilgisayar, gücünü Huawei Kunpeng 920 2249K işlemcisinden alacak.

Huawei masaüstü pc özellikleri

Bu işlemcide 16 GB DDR4 RAM ve 256 GB SSD bulunuyor. Anakartta ise dört adet RAM yuvası var ve her biri 16 GB RAM ile hizmet veriyor. Ayrı olarak bu masaüstü bilgisayarın grafik kartı Yeston RX550 olarak açıklandı.

PCIe 4.0 grafikleri amaciyla de tek yuva barındıran bu cihazın işletim sistemi, Çin’de yaygın var olan Unity Operating System (UOS) olarak ifade edildi. Bu masaüstü bilgisayarın Blender BWM testinden ele geçirdiği netice 11 dakika 47 saniye oldu.

İlgili testte masaüstü bilgisayarın video oynatma ile alakalı hiçbir sıkıntı yaşamadığı ve 4K videoları yayın servisleri üzerinden (streaming) rahatlıkta oynatabildiği tespit edildi. bunun için karşıt olarak kendisinin lokal videoları oynatma ile alakalı sıkıntı çektiği görüldü.

Huawei masaüstü pc nitelikleri ve fiyatı

Bazı kullanıcılar bu cihazın Kunpeng 920 Lite işlemcisine sahip olduğunu düşünüyor. Bu kullanıcılara göre alakalı videodaki masaüstü bilgisayar, sunucular amaciyla tasarlanmış var olan Kunpeng 920 işlemcisi ile test edilmediği amaciyla gerçeği yansıtmıyor.

Hatırlanacağı üzere dahada evvel 3DMark’ın veri tabanında tek adet Huawei masaüstü bilgisayar tespit edilmişti. Bu bilgisayarda AMD’nin Ryzen 5 PRO 4400G işlemcisi kullanıldı. Bu işlemcide 6 adet çekirdek ve 12 adet sanal çekirdek bulunuyor.

Ryzen 5 PRO 4400G’nin frekans hızı 3.7 GHz ila 4.3 GHz arasında değişiyor. 3DMark’a konuk var olan bu ürünün 1800 MHz hızı ile hizmet veren Vega 7 grafik işlemcisi ile birlikte donatıldığını da belirtelim. nihayet olarak bu bilgisayarın güç tüketimi 65 W olarak açıklanmıştı.

Huawei Kunpeng 920 2249KHuawei masaüstü bilgisayarHuawei masaüstü pc özellikleriHuawei masaüstü pc fiyatıHuawei masaüstü pc projesiHuawei masaüstü pc teknik özellikleriKunpeng 920PCIe 4.0 grafikleriUOS

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir