Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei telefonlar için kötü haber! İşlemci darbesi

Huawei telefonlar için kötü haber! İşlemci darbesi

Uzun müddettir AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yasakları ile ugras eden Huawei’ye işlemci darbesi vurulduğunu duyurmuştuk. ABD’nin uyguladığı yasakların dozunu artırması sonrasında TSMC’nin Huawei’nin işlemcilerini üretmesinin önü kesildi. Bu kapsamda Huawei, Kirin işlemcilerin imalatı amaciyla başka şirketlerle görüşürken, Qualcomm ve MediaTek seçeneklerini de değerlendirmeye başladı.

TSMC, Huawei telefonlar amaciyla nihayet teslimatı yapacak!

İşlemci üreticisi TSMC artık Huawei’den sipariş almayacağını duyurdu. Aslında 15 Mayıs’tan bu yana tertemiz siparişler alınmıyordu, ama dahada evvel verilen işlemci siparişlerinin teslim edilmesinin önünde tek engel bulunmuyor. Bu kapsamda nihayet teslimatın 14 Eylül tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

huawei tsmc

Android işletim sisteminde Google uygulamalarına alternatifler geliştirmek, Huawei’yi AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile mücadelesinde kuvvetli kıldı. Ancak, işlemci imalatı ile alakalı vuruş vurulması Çinli teknoloji devini oldukça zora soktu.

Zira yıllardır telefonlarının hatri sayilir büyüklükte tek bölümünde kendisinin işlemcilerini kullanan Huawei’nin bundan sonraki süreçte ne yapacağı bilinmezliğini koruyor. TSMC’nin bu vaziyetten hoşnut olmadığı ortada. Zira, 2019 seneninde ele geçirdiği gelirin dahada doğrusu yaptığı satışın yüzde 23’ü Huawei’ye ait. Bu çerçevede TSMC’nin gelirlerinde mühim tek düşüş yaşanması kaçınılmaz.

Huaweihuawei tsmchuawei tsmc işlemciKirin işlemci

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir