Ana Sayfa / Donanım / Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü

Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü

Huawei RAM konusunda sıkıntı yaşamamak için çareyi buldu. ABD tarafından yasaklamalar ve ambargo altında olan firmanın, donanım tedariki için Güney Koreli firmalarla görüşmeler gerçekleştirdiği söyleniyor. Görüşülen firmalar arasında Samsung da var.

Daha önceden çıkan haberlerde de firma için uygulanan yasaklama kararlarını genişleyebileceği belirtilmişti. İngiltere ile sıkı ilişkiler içinde olan firma için üzücü bir haber geldi. ABD, İngiltere için hedeflediğini yaptırabilir.

Huawei RAM için Koreli firmalarla görüşüyor

Ortaya çıkan haberlere göre Çinli telefon üreticisi Huawei, Güney Kore’de faaliyet gösteren firmalarla donanım hakkında görüşmeler yaptı. Ürettiği cihazlar için, tedarik yaptığı ABD’li firmalarla ilişkisi kesilen Huawei’in, Samsung ve SK Hynix isimli firmalardan RAM çipi için görüştüğü söyleniyor.

Her iki marka da bellek için çip üretimini halihazırda sürdürüyor. Görüşmelerde, stabil tedarik yapılıp yapılmadığı konuşulduğu belirtiliyor. Çünkü firma, modellerinin üretimi ve piyasa sunabilmesi için hazır tedarike sahip olmak istiyor.

huawei RAM

Yukarıdaki iki firma, ABD’nin yaptırım kararlarından muaf. Ancak ABD’nin baskı yapıp, bu firmaları Huawei için tedarik yapmasını engellenmesinden endişe ediliyor. Daha önce de bu firmalar Huawei ile çalışmıştı. Hatta toplam ticaretin 8.1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Güney Koreli firmalar bu konuda dünya pazarının yüzde 70’i gibi oranını elinde tutuyor. ABD’li firmaların da bu firmalardan tedarik yaptığı belirtilirken, Huawei tarafından kendi başına bir RAM çipi fabrikasının kurulup kurulmayacağı da konuşuluyor. Ancak bu ihtimal, yine söylenene göre, tedarikçi firmalardan ürün alınamaması sonrasında gerçeğe dönüşebilir.

Huaweihuawei ramhuawei samsung ramhuawei samsıng

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

RTX 3000 serisi ile rekabeti tek üst seviyeye taşıyan Nvidia’nın Ampere mimarisinin derhal peşinden tertemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir