Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei Mate 40 ve Kirin 9000 için tarih belli oldu

Huawei Mate 40 ve Kirin 9000 için tarih belli oldu

Çinli teknoloji devi Huawei, 3 Eylül tarihinde Berlin’deki IFA 2020 etkinliğinde bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Hangi ürünlerin tanıtımını gerçekleştireceğini açıklamadı, ancak Huawei Mate 40 serisi telefonların yanı sıra Kirin 9000 işlemcinin tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei Mate 40 ve Kirin 9000, 3 Eylül’de tanıtılacak!

Huawei’nin yeni amiral gemisi işlemcisi, TSMC tarafından 5 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. Qualcomm ve Apple’a karşı bunu bir koz olarak kullanan Huawei büyük ihtimalle dünyanın ilk 5 nm işlemcisini duyurmuş olacak.

Huawei Mate 40 Pro kamera tasarimi

Kirin 9000 SoC’nin özelliklerinin ne olduğu ve diğer amiral gemisi telefonlara kıyasla nasıl bir performans avantajı sağladığı şu anda bilinmezliğini koruyor. Bu işlemciyi kullanan ilk telefonların yani Mate 40 serisinin piyasaya sürülmesi ile performans testleri ortaya çıkmaya başlacak.

Mate 40 serisine gelince; şirketin OCE-AN00, NOH-AN00 ve NOP-AN00 model numaraları ile toplamda 3 telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Mate 40’ın 6.5 inçlik Full HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip olduğu belirtilirken, Pro modelinde 6.78 inçlik bir ekran yer alıyor.

Android işletim sistemi ile kutudan çıkan telefonlarda Google uygulamaları yer almıyor, aynı zamanda 5G desteği bulunuyor. ABD’nin uyguladığı son ambargo nedeniyle TSMC’nin Huawei için işlemci üretimini durduracağını daha önce sizlere duyurmuştuk. Tayvanlı şirket, Kirin işlemci üretimini 15 Eylül’den itibaren tamamen durduracak.

HuaweiHuawei Mate 40Kirin 9000

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir