Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei için yeni bir yasak daha! ABD baskısı sürüyor

Huawei için yeni bir yasak daha! ABD baskısı sürüyor

Huawei ve 5G teknolojisi aylardır konuşuluyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın yasama geçirdiği ambargo projesine eşlik eden ülkelerin sayısı artmaya ayni ritimde devam ediyor. İngiltere, 5 sene içinde Çinli firmayı kara listesine ekleyecek ve onla birlikte iletişim kurmayacak.

Bu ambargodan kullanıcılar da etkileniyor. çünkü Kirin 9000 adli işlemciye veda etmek zorunda var olan Huawei, bundan bunun benzeri Kirin serisi amaciyla rastgele tek işlemci üretmeyecek. Bu donanım, performans testlerinde Snapdragon 865’i sollamayı başarmıştı.

Huawei 5G teknolojisi ile alakalı tek sefer dahada dışlandı

İsveç Posta ve Telekom Kurumu tarafından yapılan tek izahta ZTE ve Huawei amaciyla tertemiz tek yaptırım kararının alındığı belirtildi. şimal Avrupa’daki İskandinavya yarımadasında bulunan bu ülke, İngiltere’yi takip edecek.

Böylece İsveç de Huawei ile yaptığı anlaşmaları tek anda çöpe atmak adina bu zamani vakte yayacak. Buradan hareketle Huawei ve İsveç arasındaki iletişimin en geç 2025 seneninde sonlandırılacağını söyleyebiliriz.

Huawei 5G teknolojisi

Huawei imzalı 5G teknolojisini kullanan tedarikçilere ve markalara süre tanıdığını söyleyen telekom kurumunu kınayan 33 senelik firma, İsveç tarafından alınan bu kararın haksızlığa neden olduğunu, gerçekçi olmadığını ve onay edilemez tek yaptırım olduğunu söyledi.

Çin menşeli ekip, güvenlik tehdidi ve ulusal güvenlik kaygısı benzeri söylemlerin içi boş var olan söylemlerden ibaret olduğunu ve bunların gerçekçi olmadığını argüman etti. İngiltere aslında bu ambargoyu en geç 2027 seneninde uygulamayı tasarılıyordu ama dahada ardindan kararını değiştirdi.

5gabdABD ambargodonald trumpHuaweihuawei 5gisveçtrump

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir