Ana Sayfa / Akıllı Saat / Huami Zepp E serisi tanıtıldı: İşte tüm detaylar

Huami Zepp E serisi tanıtıldı: İşte tüm detaylar

Xiaomi’nin akıllı saat pazarındaki gemisi Huami, Zepp E ismindeki tertemiz serisini tanıttı. Kare ve yuvarlak olarak ikiye ayırdığımız akıllı saat tasarımlarının hangisinin dahada iyi olduğu göreceli tek konu. bu sebeple Huami, tertemiz serisinde iki değişik tasarıma sahip saatlere yer verdi. İşte Huami Zepp E serisi tanıtımından öğrendiğimiz bütün detaylar!

Huami Zepp E serisi tanıtıldı: teknik nitelikleri ve fiyatı

Huami’nin gerçekleştirdiği tanıtımdan derhal hemen her ayrıntısı öğrenebildik. Tanıtımda saatlerin tasarımları, teknik nitelikleri ve ücretleri aktarıldı.

Yuvarlak tasarıma sahip Zepp E Circle ve kare tasarıma sahip Zepp E Square iyi tek akıllı saatte bulunmasını beklediğimiz bütün özelliklere sahip. Saatlerde nabız ölçümünün yanında uyku takibi ve kandaki oksijen seviyesini ölçmeye yarayan SpO2 sensörü yer alıyor. Bu ayrinti Bir takım akıllı saatlerde göremediğimiz türden.

huami zepp e serisi

Huami Zepp E tasarımsal detayları

Köşesiz ekran tasarımına sahip var olan Zepp E Circle, 1.28 inç boyutunda 416×416 çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip. Köşeli ekran tasarımına sahip var olan Zepp E Square ise 1.65 inç boyutunda 348×442 çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip. Köşeli tasarıma sahip var olan model ekran boyutu açısından dahada avantajlı görünüyor. İki model de paslanmaz kati gövdeye sahip, kordonlar ise değişik malzemelerden imal edilmiş.

İki saatin kordonları aynı renk seçeneklerine sahip: “Kutup Gecesi Siyahı”, “Derin Deniz Mavisi”, “Ay Grisi”, “Çakıl grisi”, “Oniks Siyah”, “Buz Mavisi”, “Şampanya altını rengi” ve “Metalik Siyah”.

huami zepp e serisi teknik nitelikleri ve fiyatı

Huami Zepp E serisi 11 adet spor modu ile geliyor. Bu spor modlarından mühim olanlar kapalı veyahut açık havada koşu, yüzme, bisiklet yarisi sürme ve yürüyüş olabilir. Ayrı olarak saat uyku takibi ile alakalı tek adım önde diyebiliriz, çünkü uyku kalitesi ile alakalı tavsiyeler verilebilmesi amaciyla Bir takım özellikler mevcut. Hafif uyku, derin uyku ve uyanık kalınma anları kolaylıkla takip edilebiliyor.

Saat 5 ATM suya dayanıklı olsa da bu artının yanında ne yazık ki GPS’in bulunmadığı eksisini belirtmek istiyorum. Artık Bir takım saatlerde ağır ağır görmeye başladığımız baski takibi özelliği de tek OTA güncellemesi ile Huami Zepp E serisi amaciyla var olacak.

İki saatin de içinde 188 mAh batarya bulunuyor. Bu batarya normal kullanımlarda tek hafta, dahada ender kullanımlarda 15 güne civarindan kullanım vadediyor. Manyetik şarj aletini saatin altında bulunan iki pin konnektöre taktığımız vakit saati şarj edebiliyoruz.

Saatte Wear OS yok, bunun adina Zepp serisine özel olarak geliştirilen tek akıllı saat işletim sistemi var. Bu işletim sistemi beş değişik arayüzü destekliyor, bu arayüzler Zepp’in mobil uygulamasından değiştirilebiliyor. Bunun tek artı mı yoksa yoksun mi olduğunu kullandığımızda göreceğiz.

En çok heyecan edilen kısımlardan biri de ücret olsa gerek. Saatin ücreti ise 249 dolar, Başka bir deyişle vergilerle birlikte 2200TL civarında bu saati satın alabileceğiz. Bu özellikler bu ücreti dogruluk etmekte mu? Yorumlarda tartışalım.

amazfit serisihuamihuami akıllı saathuami zepp ehuami zepp e circlehuami zepp e serisihuami zepp e squarehuami zepp e teknik özelliklerihuami zepp e teknik nitelikleri ve fiyatıxiaomi akıllı saat

Sayfa Bulunamadı

Şampiyonlar Ligi temasında akıllı saat tasarımı

Kullanıcılar amaciyla hususi olarak geliştirilen akıllı saatlere şimdi de Şampiyonlar Ligi temalısı eklendi. Hublot Big …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir