Ana Sayfa / Android / Honor, Huawei sonrası ilk telefonunu satışa sundu

Honor, Huawei sonrası ilk telefonunu satışa sundu

Honor, Huawei‘nin şirketi Shenzhen merkezli Çinli ortaklar konsorsiyumuna satmasından bu yana evvel kez tertemiz Honor V40 5G amiral gemisi telefonunu satışa sundu. Şu an için Çin’e hususi var olan ürünün “View” markası altında dünyanın art kalanına satılması bekleniyor.

V40 5G, Huawei karşıtı yaptırımların tesirini önleyebilir

120 Hz ekran yenileme hızı bulunan V40, 6.72 ‘ OLED ekrana sahip. MediaTek Dimensity 1000+ işlemciden gücünü alan amiral gemisinde 50 megapiksel kamera sensörü yer alıyor. 66W‘a civarindan kablosuz şarj desteği bulunan telefon 4.000 mAh pil kapasitesine sahip.

Huawei, Kasım ayında “muazzam baskı” ve yeteri civarindan sayıda tedarik zinciri sağlamadaki zorluk hasebiyle Honor’u sattığını duyurdu. Honor, Huawei’den bağımsız olarak işletilirken, HiSense‘in Kirin işlemcileri benzeri teknolojisinin çoğu amaciyla anne şirkete güveniyordu. Bu durum Honor‘a, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ şirketlerinin Huawei ile iş yapmasını yasaklayan ABD yaptırımları ile aynı derecede kati vurulduğu mananına geliyor.

Öte istikametten Honor V40 5G ‘nin Kasım ayından beri geliştirildiği düşünülüyor. Huawei’nin Honor’dan vazgeçmesi, otomatik olarak V40’ın beynelmilel “View 40” versiyonunun Google hizmetleriyle birlikte gönderilebileceği mananına geliyor.

Bu Vaziyetin Honor için, Google’ın bulunmadığı Çin dışında Play Store ile rekabet edemeyen Huawei AppGallery‘e güvenmek zorunda kalmanın hatri sayilir büyüklükte dezavantajı olmadan, batı pazarında telefon satmasına imkan tanıması bekleniyor.

Honor’un Huawei’den bağımsız olarak piyasaya sürdüğü evvel amiral gemisi V40 5G, 8GB RAM ve 128GB depolama ile 550 dolardan başlayan fiyatlar ile Çin’de satışa çıktı.

Yeni telefonun dış pazara ne vakit sunulacağı ise şu vakit amaciyla belli değil.

abdçinhonorHuawei

Sayfa Bulunamadı

En iyi Android Xiaomi Mi 10 Ultra inceleme!

Xiaomi Mi 10 Ultra analiz videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda, en iyi Android telefon olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir