Ana Sayfa / Tekno Haber / Honda Türkiye’den siber saldırı açıklaması

Honda Türkiye’den siber saldırı açıklaması

Honda Motor, oto ve motosiklet fabrikalarındaki imalatı durdurdu. Siber hücum ile karşı karşıya var olan Honda, Bir hayli ülkedeki faaliyetlerine ara saglamak zorunda kaldı. bunun için ülkemiz de dahil. Honda Türkiye imalatı durdurma kararının derhal peşinden şirket cephesinden resmi İzah da geldi.

Honda ülkemiz imalatı durdurma

Honda ülkemiz imalatı durdurma kararı almıştı

Yaşanan siber hücum hasebiyle Honda Motor cephesinde Bir hayli fabrikada imalat durmuştu. Honda ülkemiz de imalatı durdurmaya ait kararın 8 Haziran’da alındığını ama 9 Haziran itibariyle üretimin tekrar normal kapasitede planlı olarak başladığını açıkladı.

Honda ülkemiz tarafından gelen medya izahı şu şekilde:

“Honda Motor Co tarafından siber saldırıya ait yapılan İzah sonrasında medyaya yansıyan haberler üstüne Honda ülkemiz olarak tek bilgilendirme yapma ihtiyacı doğmuştur.

Honda Türkiye, global operasyonlarda siber tehdit tespit edildikten ardindan başka ülkelerde olduğu benzeri bütün operasyonlarını önlem emeli ile durdurmuştur. Yalnızca 08 Haziran 2020 tarihinde tedbiren durdurulan üretim, bu erken (09 Haziran 2020) tekrar normal kapasitede planlı olarak başlamıştır. Honda Türkiye’de imalat şu vakit iki vardiya olarak ayni ritimde devam etmektedir.”

Honda, pazartesi bugünü gerçekleştirilen siber hücum hasebiyle kalite denetim sistemlerinin zarar görüp görmediğinden emin olmak amaciyla Bir takım fabrikalarda üretimini durdurmuştu.

hondaHonda Türkiyehonda ülkemiz imalatı durdurmahonda ülkemiz siber saldırısiber hücum honda motor

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir