Ana Sayfa / Otomotiv / Hisarcıklıoğlu, “TOGG 2022’de yollarda olacak!”

Hisarcıklıoğlu, “TOGG 2022’de yollarda olacak!”

Bursa Ticaret ve endüstri Odası (BTSO) Haziran Ayı alışılmış olan Meclis Toplantısı ülkemiz Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ 2022’DE YOLLARDA OLACAK

Türkiye’nin türk mali ve ulusal otomobili TOGG’a Bursa’nın ev sahipliği yapacağını anımsadan Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın otomobil taraf sanayisinde Türkiye’nin en mühim merkezlerinden biri olduğunu ifade etti. Önümüzdeki aylarda esas atmayı hedeflediklerinin bilgisini veren Rifat Hisarcıklıoğlu, “Yerli ve ulusal araçta taraf endüstri çok önemli. İlk çıkacak aracımızda yüzde 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. tertemiz tek teknolojik araç. TOGG amaciyla sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimiz ile birlikte çalışacağız. Hedefimiz 2022 nihayetinde yüzde 51 yerlilik oranına sahip evvel aracı banttan indirmek. İki sene ardindan da bu yerlilik oranını yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. doğal burada Bursa sanayisi her vakit çok mühim olacak. Bursa otomobil taraf sanayisi bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. bütün bu konularla alakalı İbrahim Burkay kardeşim ile görüştük. Artık Bursalı TOGG var. Bursa’nın sektördeki tecrübelerinden istifade etmeyi istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İHA)

Bursa Haziran ayı Meclis endüstri ülkemiz

Sayfa Bulunamadı

Kaliforniya’da elektrikli otomobil tartışması

Geride bıraktığımız hafta Kaliforniya Valisi Gavin Newsom tüm dünyada ses getirecek bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçların eyalette satılmasını yasaklayacak. Environmental Protection Agency (Çevre Koruma Ajansı) ise yaptığı açıklamada bölgenin elektrik altyapısının bu kadar elektrikli otomobili kaldıramayacağını söylüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir