Ana Sayfa / Genel / Haziran ortasınadn itibaren canlanma bekliyoruz…

Haziran ortasınadn itibaren canlanma bekliyoruz…

Varank, tertemiz tip corona virüsü (Covid-19) salgınının otomobil sektörüne etkilerini değerlendirmek emeliyle Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyeleriyle video konferans yoluyla düzen eden toplantıya katıldı.

TÜRKİYE KÜRESEL KRİZDE BAŞARILI BİR SINAV VERİYOR

Türkiye Covid-19’un ahenk gösteren ücret etkilerini nisan ayında görmeye başladı. su başta olmak üzere dünyanın her hatri sayilir büyüklükte pazarında imalat kayıpları ağırbaşlı boyutlara doğru ilerliyor. Bizi en çok ilgilendiren pazarlar var olan Avrupa Birliği’nde otomobil piyasasinin nisan ayı karnesi kayıplardan oluşuyor. Fransa yüzde 89, İngiltere yüzde 97, İtalya yüzde 98 benzeri satış kayıpları mevcut.

İLGİLİ HABERMayısın evvel haftasından ardindan o sayı artacak...Mayısın evvel haftasından ardindan o sayı artacak…

“Sektör Çin’de yüzde 46, ABD’de yüzde 39 daraldı. doğal olarak gidişat bizi de etkiledi. İç talebi ele aldığımızda, orası da tabiî ki halkımızın sağlığını savunmak amaciyla aldığımız tedbirler hasebiyle etkilendi.”

Varank, bu noktada otomobil anne ve tedarik sanayisinin taşıdığı önemin farkında olduklarını bildirdi. Bakan, sektördeki sıkıntıları gidermek amaciyla derhal harekete geçtiklerini vurguladı. otomobil sektörünü yakından takip ettiklerini ve vatan dışı piyasalarının tekrar açılmaya başladığını söyledi.

Avrupa oto İmalatçıları Derneğinin, Avrupa’da 298 oto fabrikasının tekrar üretime başladığını duyurdu. 11 Mayıs’ta Almanya, İspanya ve İtalya’daki otomobil anne endüstri fabrikalarının tamamı açılıyor.

İLGİLİ HABERSalgının otomobil satışlarına tesiri belli oluyor!Salgının otomobil satışlarına tesiri belli oluyor!

Varank, “Salgının hızına bağlı olmakla birlikte, haziran ortasından bu yana otomobil sektöründe tek canlanma bekleyebiliriz. Tedarik sanayisinin, salgın sonrası döneme en iyi şekilde hazırlıklı olması gerekiyor. Aslında, tertemiz normali de sizler şekillendireceksiniz. İşte tam bu noktada 5 esas tavsiyemiz var. Birincisi ve en önemlisi, çalışanlarınızın sağlığını garanti altına almanız. İkinci beklentimiz canli olmanız. Üçüncü olarak tedarikçinize sahip çıkın. Dördüncü olarak yerlileşme oranlarınızı artırın. nihayet önerim ise dijital teknolojilere yatırım yapmanız.” dedi.

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ İLE İLGİLİ GELİŞMELER

Varank, “TOGG’un 100’ün üzerinde TAYSAD üyesiyle saklılık anlaşması imzaladığını ve tedarikçi görüşmeleri yaptığını biliyorum. Hem de mühim tek bölümünün seçiminin tamamlandığından haberim var. Buradaki iş birliği, hemide yerlileşme politikalarımız ayni vakitte da sektöre kazandıracağı ivme açısından ağırbaşlı ehemmiyete sahip. otomobil piyasasinin ülkemiz amaciyla taşıdığı ehemmiyeti biliyoruz. TAYSAD Başkanımız 50 firmamızın kendisinin kendine harekete geçerek, sağlık sektörüne baz alinarak imalat yaptığından bahsetti. Bu firmaların tek bölümünün solunum cihazında da parçaları var. Buradan bütün şirketlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Almanya Avrupa Avrupa Birliği Çin Fransa İngiltere İspanya İtalya Nisan ayı oto Perşembe sağlık endüstri Teknoloji ülkemiz video konferans

Sayfa Bulunamadı

“TÜRKİYE ALTIN ÇAĞ PARTİSİ” GELİYOR

“Türkiyeseninleguzell” adlı instagram hesabının üzerindeki sis perdesi aralanmaya başladı. Yayınladıkları içeriklerle ülkemize Altın Çağını yaşatma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir