Ana Sayfa / Sosyal Medya / Hacklenen YouTube hesapları satışa çıktı!

Hacklenen YouTube hesapları satışa çıktı!

Son ani çok haftada hacker forumlarında hacklenen YouTube hesapları satılmaya başlandı. Bu hesapların sayılarının gittikçe artması kaygıya yollar açtı. Forumlarda açılan ilanlarda yüzlerce YouTube hesabı satılıyor. perişan Emelli kişiler bu hesapların abone sayısına göre tek ücret belirleyerek satıyor.

Hacklenen YouTube hesapları dark web’de satılıyor

Son vakitlerde bu stil ilanların sayısında ağırbaşlı tek artış oldu. Ele geçirilen hesaplara abone sayısına göre ücret biçiliyor. Sosyal mühendislik yoluyla amaç kullanıcı çeşitli yöntemlerle kandırılıyor, çok abone sayılarına sahip hesaplardan fidye isteniyor. Abone sayısı düşük var olan veyahut fidyesi ödenmeyen hesaplar ise forumlarda 400 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

hacklenen youtube hesapları satışta

Araştırmayı gerçekleştiren InSights güvenlik şirketi, bu hesaplara yoğun alakanın olduğunu ve tekliflerin oldukça çok olduğunu aktarıyor. Bu hesapları ele geçirmek amaciyla hackerlar sosyal mühendislik yolunu seçenek ediyor. Hacklenen YouTube hesapları kaynak olarak kullanıcılara fiyatsız abone göndereceğini argüman eden sitelere dayanıyor. çünkü bu stil sitelere giriş yapıldığında Google hesabının verileri perişan Emelli sitenin veritabanına kaydediliyor.

google iki adımlı doğrulama

Bu stil yöntemlerden kaçınmanın en iyi yolu, Google dışındaki sitelerde hesabı kullanmamak ve tek parolayı çok sayida sitede kullanmamak. Sizin hesabınız güvende olsa dahi aynı e-posta adresi ve şifreyi kullandığınız tek sitede veri sızıntısı yaşanırsa hesabınız kolayca amaç alınabiliyor.

Böyle vaziyetlerle karşılaşmamak amaciyla hesabınızda iki adımlı doğrulama ve kuvvetli tek şifre kullanmayı ihmal etmeyin.

dark webgoogle hesabı hackhackerhacklenen youtube hesaplarıyoutube hackyoutube hesabı hacklendiyoutube hesaplarıyoutube kanalım hacklendi

Sayfa Bulunamadı

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Geçen hafta başlayan Facebook boykotu hareketi hızla büyüyor. Ardı ardına hatri sayilir büyüklükte firmaların platformdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir