Ana Sayfa / Sosyal Medya / Hacklenen Twitter hesapları için USOM’dan açıklama!

Hacklenen Twitter hesapları için USOM’dan açıklama!

Dün Başka bir deyişle 15 Temmuz akşamı Twitter’da çok hatri sayilir büyüklükte tek kriz yaşandı. Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates benzeri isimlerin yanı sıra Binance, CoinDesk benzeri Bir hayli kripto kazanç borsasının Twitter hesabı ele geçirildi. Yapılan paylaşımlarda verilen Bitcoin adresine gönderilen tutarın, ikiye katlanarak art ödeneceği belirtiliyordu.

Birçok insan bunun tek dolandırıcılık olduğunu kısa müddette ayrım etmiş olsa da, Ne yazık ki surat binlerce dolar kazanç toplanıldı. Peki, bu civarindan hesap aynı anda nasıl ele geçirildi? Aslında hesaplar ele geçirilmedi, Twitter’daki ağırbaşlı tek açığı keşfeden hackerlar, hesaplara giriş yapmadan istek ettikleri kişiler yerine tweet attı.

Twitter Saldırıları ile alakalı USOM’un açıklaması!

Twitter meselesi derhal çözemeyince mavi tikli veyahut başka isimiyle onaylanmış hesapların tweet atmasını belli tek süre olarak yasakladı. Yaşanan bu kriz sonrasında Twitter’a kesilecek var olan fatura oldukça heyecan edilirken ülkemizden: ulusal Siber Olaylara Müdahale Birimi – USOM’dan tek İzah geldi;

Genel Bilgi

Twitter’da yaşanan güvenlik ihlali hasebiyle takipçi sayısı çok var olan Bir takım Twitter hesapları üzerinden, bitcoin çalma Emelli oltalama saldırıları yapılmaktadır.

Saldırganların “crypto4health[.]com ve cryptoforhealth[.]com” benzeri adresleri de saldırılarda kullandığı tespit edilmiş olup, USOM tarafından evvel andan bu yana saptanan bu zarar veren irtibatlar altyapı düzeyinde engellenmiştir.

Etki

Saldırganlar ele geçirdikleri hesaplar üzerinden attıkları tweetler ile Bitcoin ve başka kripto kazanç dolandırıcılığı yaparak kazanç sağlamaktalardır.

Çözüm

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), Twitter hesabınızdaki rastgele tek kuşkulu aktiviteye karşı dikkat edilmesini ve Twitter hesabına erişim yetkisi bulunan 3. parti uygulamaların kısıtlanmasını ve mümkün olduğunca kullanılmamasını önermektedir.

Sayfa Bulunamadı

Microsoft bir platformun daha fişini çekiyor!

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, web üzerinden canlı yayın yapan kişilerin sayısı da oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir