Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet

Google’dan Amazon rakibi alışveriş odaklı hizmet

İnternet alışverişlerinde önemli bir artış gözleniyorken Google tarafından yeni bir hizmet yayımlandı. Google Shopping Gift Guide yani alışveriş hediye rehberi, oyunseverlerin, atletlerin veya şeflerin neler satın aldığını sizlere gösteriyor ve fikir veriyor. Şu an için ABD’deki arama trendlerine göre oluşturulan bu liste, ilerleyen süreçte diğer bölgelere veya ülkelere genişletilir mi bilinmiyor.

Google Shopping Gift Guide hizmeti devreye girdi; Amazon’a rakip olabilir mi?

Bu yılın başından beri içinde olduğumuz süreçle birlikte pek çok kişinin alışkanlıkları değişti. Hayatında hiç çevrim içi alışveriş yapmamış milyonlarca insan İnternet alışverişi ile tanıştı, pek çok işletme çevrim içi hizmet vermeye başladı. Bazılarına göre, 2020 yılının en önemli kazanımı ise İnternet üzerinden yapılan satışlar olarak görülüyor. Google da trend olan kategorilere göz atmayı sağlayan ve fiyat karşılaştırması sunma gibi farklı hizmetleri içinde birleştirdiği özelliğini devreye sokuyor.

Hizmetin ana sayfasında şefler, sporcular, teknisyenler, dekoratörler, sağlık uzmanları, oyuncular ve çocuklar için ürün kategorilerine göz atabiliyorsunuz. Örneğin, “teknoloji” kategorisine tıkladığınızda, Pixel 5, Apple Watch Series 6 ve ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080 dahil olmak üzere en çok trend olan ürünleri görebilirsiniz.

Google Shopping Gift Guide-00

Amazon rakibi olmak için kolları sıvayan Google bu yeni hizmetinin sınırlanırını genişletirse daha fazla kişiye ulaşabilir gibi duruyor. Hizmet tarafında sunulan diğer özellikler arasında fiyat takibi, mağaza saatleri ve mağaza içi veya kargo teslim alma seçenekleri de bulunuyor.

Bu özelliklerin çoğu Google Alışveriş’te zaten mevcut ancak yeni hediye kılavuzu, kategorilere göz atma yeteneği eklerken bunları tek bir sitede bir araya getiriyor.

Apple Watch Series 6ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080googleGoogle Shopping Gift GuidePixel 5

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir