Ana Sayfa / Mobil / Google spam aramalar için önemli bir adım atıyor

Google spam aramalar için önemli bir adım atıyor

Günümüzde telefon kullanıcılarının hatri sayilir büyüklükte şikayeti var olan spam aramalar, Google tarafından da çalışma altına alınmış durumda. Firma, yapacağı tertemiz kalite sayesinde firmaların numaralarını doğrulayacak.

Doğrulama sistemiyle birlikte, arama sırasında, telefon kullanıcıları neden arandığını öğrenebilecek. Bunun sayesinde bilinmeyen ve sahte aramaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Bazen, değişik numaralar kullanıcıları arayıp, hatri sayilir büyüklükte firmaları taklit edebiliyor.

Google spam aramalar amaciyla harp başlattı

Android kullanıcılarını, sahte aramalardan ırak tutmak amaciyla harp başlatan Google, tertemiz tek sistem üzerinde çalışıyor. Sistemle birlikte firmalar, kullanıcılara eriştiği numaraları doğrulayacak. Böylelikle telefon çaldığında aranan firma ile alakalı emin bilgi sağlanacak. Konuşma esnasında da aranan kişilerin gizliliği ve güvenliği sağlanmış olacak.

Bununla birlikte Google, spam aramalar amaciyla başka tek yeniliği de getirdi. Bu kalite sayesinde firmalar, kullanıcılar neden aradığını belirtecek. Böylelikle gelen arama cevaplanmadan, kullanıcı hangi firma tarafından ne nedenle arandığını öğrenebilecek.

google spam aramalar

“Doğrulanmış Aramalar” olarak isimlendirilen özellik, firmaların doğrulama yapmasıyla da dahada basit ulaşılabilir olacak. Bu kalite Google Phone uygulamasıyla kullanılacak. Şu anda Yalnızca Pixel modellerinde çalışan uygulamanın, başka Android yeni sezon modelleri amaciyla de yaygınlaşması bekleniyor.

Halihazırda spam olabilecek aramalar amaciyla Android modellerinde ikaz bulunuyor. Arama sonrasında da numaranın spam olduğu deklarasyonluyor ve engellenebiliyor. Ayrı olarak Bir takım firmaların numaraları da Google Haritalar üzerinden eşleşerek gösterilebiliyor. Böylelikle aranan numaraya var olan güven artabiliyor.

Google Phonegoogle spam aramalarspam aramalar

Sayfa Bulunamadı

Qualcomm’dan 5G yolunda kritik karar!

Akıllı telefonların ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, veri alış-verişi de gittikçe artmaya başladı. Aynı anda dahada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir