Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Google Pixel 5 hayal kırıklığına neden olacak!

Google Pixel 5 hayal kırıklığına neden olacak!

Google Pixel serisi özellikle kamerası ile kullanıcıların beğenisini kazanırken, işlemci tercihi ile alakalı kullanıcıların yüzünü güldürdüğü Bir hayli söylenemez. Google Pixel 5 işlemcisi ile şimdiden düş kırıklığı yaşatacak benzeri görünüyor.

Google Pixel 5 işlemcisi ile amiral gemisi olmayacak!

Söz konusu aygıt tek amiral gemisi olduğu amaciyla Snapdragon 800 serisi tek işlemci ile bekleniyor. Ancak, paylaşılan nihayet raporlara göre Google’ın tertemiz amiral gemisi ortada düzey telefonlarda sıkça gördüğümüz Snapdragon 765’den güç alacak.

Google Kamera uygulamasının 7.4 sürümünde Pixel 4a’nın Snapdragon 730 işlemciden güç aldığı belirtiliyor. Bunu Zati biliyoruz, ama redfin ve bramble kod adlarına sahip var olan (muhtemelen Pixel 5 ve 5 XL) cihazların Snapdragon 765 varyasyonlarından güç aldığı belirtiliyor. 765, 765G ve 768G olabilir.

CPU ve GPU’nun çalışma hızları dışında bu işlemciler arasında hatri sayilir büyüklükte tek farklılık bulunmadığı amaciyla nihayet kullanıcıyı çok etkilemeyecek. Google’ın amiral gemisinde orta düzey işlemci kullanmasının ücret ile alakalı probleme yollar açması kaçınılmaz.

iPhone SE 2020 ile rekabet amaciyla 128 GB’lık Google Pixel 4a’nın ücretinin 349 dolar olarak planlandığını size duyurmuştuk. Pixel 4a’ya güç veren Snapdragon 730, Snapdragon 765 ile karşılaştırıldığında derhal hemen aynı CPU ve GPU’ya (daha düşük saat hızlarında olsa da) ve dahada Daha önceki tek modeme sahip.

Pixel 5 ücretinin iki katı olacağını göz önünde bulundurduğumuzda işler karışıyor. Pixel dört satışları beklentinin altında kaldığı amaciyla ekibin iki üst düzey üyesi şirketten ayrılmıştı. Google Pixel 5 serisinde neler olacağı birlikte göreceğiz.

googleGoogle Pixel 5Google Pixel 5 işlemcisiPixel 5

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir