Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak

Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak

Android iletiler özellikleri itibariyle kullanıcıların kolaylığını düşünmeye ayni ritimde devam ediyor. Yakın tek vakitte iMessage benzeri kalite kazanarak, web üzerinden mesajlaşmayı etkin vaziyete getiren uygulama, tertemiz özelliğinde Facebook’u misal alacak.

SMS artık çok fazla kullanılmasa da Google, bu uygulama amaciyla geliştirmeleri sürdürüyor. tertemiz gelen kalite ise uzunca vakittir Facebook Messenger’da bulunuyordu. Bu kalite sayesinde hemide mesajlaşma ayni vakitte da değişik tek uygulama kullanımı mümkün oluyor.

Google iletiler nitelikleri gelişiyor

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Betası Bir takım cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bu sürümün kullanıma alınmasıyla birlikte Bir takım tertemiz özellikler de kendini göstermeye başladı. alana çıkan tertemiz tek özellikte, Google Mesajların, Facebook Messenger’da da olduğu benzeri baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu kalite sayesinde aynı anda başka uygulamalar üzerinde çalışmak ve mesajlaşmak mümkün olacak.

Farklı tek uygulama kullanımı veyahut anne ekranda olunduğu sırada, ileti gelirse ekranda tek baloncuk belirecek. Bu baloncukta ileti atan kişinin fotoğrafı, eğer resimi yoksa baş harfi bulunacak. Bu baloncuğa dokunulduğunda ise tertemiz Google iletiler özellikleri kendisini gösterecek. Buradan mesajlaşmalar, arama ve görüntülü arama alternatifleri kullanıcının karşısına çıkacak.

Google iletiler özellikleri

Bu kalite haberi, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Dileyen kullanıcılar, Google iletiler Beta programına katılarak da bu özelliği tecrübeye başlayabilir. Özelliğin ilerleyen günlerde beta sürümüne dahil edileceği bildirildi.

Programa katılmak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz. Beta sürümde uygulamanın tam manasıyla kararlı çalışmayacağını ve sorumluğun sizde olduğunu belirtmekte yarar var.

googleGoogle mesajlargoogle iletiler özelliklerigoogle iletiler facebook messenger

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir