Ana Sayfa / Yazılım / Google Haritalar’a önemli COVID-19 aşı güncellemesi-işte detay

Google Haritalar’a önemli COVID-19 aşı güncellemesi-işte detay

1 yıldan fazla hayatımızda olan COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, teknoloji devleri kullanıcıların işine yarayacak araçlar geliştirdi. Öncü firmalardan Google, bünyesinde barındırdığı Haritalar uygulamasına pandemiyle ilgili özel bölümler ekledi. Bölgedeki COVID-19 vaka oranlarını doğrudan Haritalar’dan tespit etmeyi kolaylaştırdı.

2021 başlarından itibaren tüm dünyada aşı çalışmaları hız kazanmış durumda. Google, Haritalar için aşılama hakkında bilgi verecek özellikler geliştirmeye başladı. Bugün yayınladığı güncellemeyle, uygulamaya kullanıcıları aşı olmaya teşvik edecek bir geliştirme yaptı.

Google Haritalar, aşılama konumlarını gösterecek

Aşılama çalışmalarının dünya genelinde başlamasıyla “yakınımdaki aşılar” aramaları da artmaya başladı. Bu noktada harekete geçen Google, Haritalar’a kullanıcıların aşı olabileceği yerleri görebilmelerini sağlayacak bir özellik geliştirmeye başladı. Bu işlem ilk başta ABD’nin Arizona, Louisiana, Mississipi ve Teksas eyaletlerinde yapılabilecek.

Kullanıcılar aşı olmak için randevuya veya sevk edilmeye ihtiyaçları olup olmadığını, aşının belirli nüfus gruplarıyla sınırlı olup olmadığını öğrenebilecekler. Ayrıca aşının mobil bir noktada bulunup bulunmadığı da Haritalar’da gözükecek.

google haritalar

Haritalar’da COVID-19 aşılarını bulmak kolaylaştı. (Fotoğraf: 9to5Google)

Google, kullanıcıları Haritalar üzerinden aşılama konumu bulabileceklerini de hatırlatıyor. Uygulamanın Android sürümündeki arama çubuğunda önceden “Burada arayın” ifadesi yer alıyordu. Bugünden itibaren artık “COVID-19 aşılarını arayın” cümlesi ön planda olacak. Kullanıcılar uygulamayı açar açmaz COVID-19 aşısı olabilecekleri yerler bulabilecekler.

Google, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada “Aşılar hakkında doğru ve zamanında bilgi bulmaya yardımcı olmak için, arama konusundaki bilgi panellerimizi 40’tan fazla ülke ve birçok dili kapsayacak şekilde genişlettik.” ifadelerine yer verdi.

Covid-19COVID-19 aşıgoogle haritalar

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Chrome şifre sorununu ortadan kaldıracak-işte detay

Google, Chrome şifre yöneticisine, güvenliği ihlal edilen şifrelerinizi ani çok düğmeye dokunarak değiştirmenize imkan tanıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir