Ana Sayfa / Yazılım / Google Haritalar’a önemli COVID-19 aşı güncellemesi-işte detay

Google Haritalar’a önemli COVID-19 aşı güncellemesi-işte detay

1 seneden çok hayatımızda var olan COVID-19 salgınıyla ugras kapsamında, teknoloji devleri kullanıcıların işine yarayacak otomobiller geliştirdi. Öncü firmalardan Google, içerisinde barındırdığı Haritalar uygulamasına pandemiyle alakalı hususi bölümler ekledi. Bölgedeki COVID-19 olay oranlarını direk Haritalar’dan tespit etmeyi kolaylaştırdı.

2021 başlarından bu yana bütün yeryüzünde aşı çalışmaları hız kazanmış durumda. Google, Haritalar amaciyla aşılama ile alakalı bilgi verecek özellikler geliştirmeye başladı. bu erken yayınladığı güncellemeyle, uygulamaya kullanıcıları aşı olmaya teşvik edecek tek geliştirme yaptı.

Google Haritalar, aşılama konumlarını gösterecek

Aşılama çalışmalarının hayat genelinde başlamasıyla “yakınımdaki aşılar” aramaları da artmaya başladı. Bu noktada harekete geçen Google, Haritalar’a kullanıcıların aşı olabileceği yerleri görebilmelerini sağlayacak tek kalite geliştirmeye başladı. Bu işlem evvel başta ABD’nin Arizona, Louisiana, Mississipi ve Teksas eyaletlerinde yapılabilecek.

Kullanıcılar aşı olmak amaciyla randevuya veyahut derhal sevk edilmeye ihtiyaçları olup olmadığını, aşının tespit edecek nüfus gruplarıyla sınırlı olup olmadığını öğrenebilecekler. Ayrı olarak aşının mobil tek noktada bulunup bulunmadığı da Haritalar’da gözükecek.

google haritalar

Haritalar’da COVID-19 aşılarını bulmak kolaylaştı. (Fotoğraf: 9to5Google)

Google, kullanıcıları Haritalar üzerinden aşılama konumu bulabileceklerini de hatırlatıyor. Uygulamanın Android sürümündeki arama çubuğunda evvelce “Burada arayın” ifadesi yer alıyordu. Bugünden bu yana artık “COVID-19 aşılarını arayın” cümlesi ön planda olacak. Kullanıcılar uygulamayı açar açmaz COVID-19 aşısı olabilecekleri yerler bulabilecekler.

Google, konuyla alakalı olarak yaptığı izahta “Aşılar ile alakalı doğru ve vaktinde bilgi aramaya muavin olmak için, arama konusundaki bilgi panellerimizi 40’tan çok memleket ve Bir hayli dili kapsayacak şekilde genişlettik.” ifadelerine yer verdi.

Covid-19COVID-19 aşıgoogle haritalar

Sayfa Bulunamadı

Chrome şifre sorununu ortadan kaldıracak-işte detay

Google, Chrome şifre yöneticisine, güvenliği ihlal edilen şifrelerinizi ani çok düğmeye dokunarak değiştirmenize imkan tanıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir