Ana Sayfa / İnternet / Google Chrome güncellemesi bu kez şaşırtıyor

Google Chrome güncellemesi bu kez şaşırtıyor

Bilgisayarımızda, tabletimizde ve telefonumuzda kullandığımız Google Chrome tertemiz güncellemesi ile şaşırtıcı şekilde müspet neticeler veriyor. JavaScript dosyalarının yüklenme sürelerinde değişen algoritma ile artık cihazınızın şarjı su benzeri gitmeyecek. Yapılan testlere göre Chrome 86’nın getirmiş olduğu tertemiz algoritma pillere yarayacak.

RAM ve pil tüketimi ile alakalı çileden çıkartmasıyla Bilinen tarayıcı nihayet güncellemelerle bu konuyla alakali ismini 8’e indirmeyi muvaffak olmuş benzeri görünüyor.

Google Chrome güncellemesi pil ömrünü uzatıyor

Yapılan testlere göre Chrome 86 ile gelen farklık pil ömrünü iki saate civarindan uzatabiliyor. Bu süre laptop bilgisayarlar amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte ehemmiyete sahip. TheWindowsClub sitesinin yaptığı testler bu farkı gözler önüne seriyor. Tarayıcıya eklenen JavaScript zamanlama özelliği yapılan işlemleri azalttığı amaciyla internette uzunca süre gezinenler işlem gücünden tasarruf etmiş oluyor.

google chrome güncellemesi

JavaScript zamanlama özelliği siz tek butona tıklamadan o butonun yüklenmemesini sağlıyor. rastgele tek internet sitesinin her işlevini kullanmadığımızdan bu bize ekstra işlem gücü harcatıyordu. elbette bunun neticeninde güç tüketiminde ağırbaşlı farklar alana çıkıyordu.

Chrome’u hemide dahada hızlı ayni vakitte da dahada randımanlı yapan bu kalite şuan 86 numaralı sürümü kullanan her biri amaciyla var durumda. Bu araştırma Daha netlik kazanmadı, asıl neticesi kullanıcılar pil ömründe iyileşme hissettiğinde söyleyeceğiz.

Peki ya siz nihayet Chrome güncellemesinden ardindan pil ömründe iyileşme hissettiniz mi?

chrome 86chrome güncellemesichrome pil kullanımıchrome ram kullanımıChromiumgoogle chromejavascriptjavascript yükleme süresiyeni güncelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir