Ana Sayfa / Android / Galaxy S21 için can sıkan Android güncellemesi

Galaxy S21 için can sıkan Android güncellemesi

Akıllı telefon kullanıcılarının Bir hayli çoğu güncel yazılımlara erişmek amaciyla tertemiz telefonları seçenek ediyor. Android tarafta Bir hayli model bulunduğu amaciyla Android güncellemelerinde meseleler yaşanabiliyor. Google evvel olarak 2016 seneninde Pixel telefonları amaciyla sorunsuz güncellemeler çikarmaya başladı. geçen sene ise ‘tüm cihazlarda meselesiz güncelleme‘ sunacak deniyordu. Android 11 güncellemesi ile bu mevzunun üstesinden geleceği beklenen Google’ın Ne yazık ki çözmediği alana çıkıyor.

Android 11 güncellemesi ‘her telefon amaciyla sorunsuz’ olmayacak

Samsung’un tertemiz tanıtılan telefon serisi Galaxy S21’da ayrım edilen Android güncellemesi sorunu, Google’ın uyumluluk tanımı dokümanı noktasında verdiği kararlardan vazgeçtiğini gösteriyor. Google Android CDD(Uyumluluk Tanımı Belgesi) Android OEM’leri amaciyla rehber görevi görüyor.

CDD, Google’ın başka bütün markaların Android sürümleriyle ahenk gösteren olması amaciyla OEM’lerden ne istek ettiğini gösteriyor. Google, Motorola, OnePlus ve Hem de LG benzeri üreticilerin tonlarca Android telefonu bunu destekliyor olmasına karşın Samsung’un tertemiz serisinde bu destek bulunmuyor.

Android 11 guncellemesi-sorunsuz guncellemeler

Yaşanan güncelleme meselesi temelde güncelleme art planda yüklenirken telefonunuzun normal şekilde çalışmaya ayni ritimde devam etmemesinden kaynaklanıyor. Başka bir deyişle bu uyumluluk olmadan rastgele tek Android aygıt güncelleme alırken telefon görüşmesi yapamadığı gibi, yüklemeyi başlattıktan bitene civarindan anne ekranda hiçbir şey yapamıyor. CDD desteği olduğunda ise kullanıcılar sistem güncellemesini yaparken, başka uygulamalar veyahut işlemler arasında geçiş yapabiliyor.

Güncelleme yüklenirken başka işlemleri uygulamak istek eden kullanıcıların sayısı hiç de azımsanacak benzeri değil. bu yüzden desteğin gelmemesi Samsung’un en tertemiz telefonunu almak isteyenlerin hoşuna gitmeyecek.

AndroidAndroid 11 güncellemesiandroid meselesiz güncellemelergooglegoogle meselesiz güncellemeler

Sayfa Bulunamadı

En iyi Android Xiaomi Mi 10 Ultra inceleme!

Xiaomi Mi 10 Ultra analiz videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda, en iyi Android telefon olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir