Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Fortnite iPhone için geri dönüyor! Peki ama nasıl?

Fortnite iPhone için geri dönüyor! Peki ama nasıl?

Apple ve Epic Games arasında yaşanan gerilim mahkeme salonlarına taşınmışken, şimdi de App Store platformunda yasaklanan Fortnite mobil amaciyla tertemiz tek çözüm alana çıktı. Bu sefer Nvidia, GeForce Now platformuyla devreye girmiş görünüyor.

Fortnite iPhone ve iOS cihazlara art dönüyor

Nvidia, bulut oyun servisi GeForce Now artık iOS cihazları üzerinden de bulut oyun deneyimi sunabilecek. Safari tarayıcı üzerinden sunulacak bu deney sayesinde Fortnite oyununun da tekrar iPhone üzerinden oynanması mümkün olabilir.

Bildiğiniz benzeri dahada evvelce de Fortnite’ın GeForce Now ile art döneceği konuşuluyordu. Bulut oyun platformunun Safari desteği ile bu yolda açılmış oldu.

Şu vakit için GeForce Now platformunda Fortnite oyunu bulunmuyor. ama gelen veriler Epic Games ile Nvidia arasında, tarayıcı üzerinden Fortnite deneyimi amaciyla birlikte çalıştıkları yönünde. Bildiğiniz benzeri Epic Games, GeForce Now platformuna en güç vakitlerinde destek veren firmalar arasında.

Artık Safari tarayıcı üzerinden, GeForce Now platformuna ulaşılabilmesi sayesinde, iPhone üzerinden de Safari tarayıcı ile Fortnite oynamak mümkün vaziyete istikbal benzeri görünüyor. App Store yasakları amaciyla tek tür art kapı açmaya hazırlanan Nvidia ve Epic Games karşısında Apple nasıl tek tutum izleyecek, Giderek göreceğiz.

fortnite, apple epic, nvidia geforce now, bulut oyun, fortnite mobil, geforce now fortnite, fortnite iphone

Tabii ki bu deneyim iOS uygulaması üzerinden oyunu mobil oynamak civarindan iyi tek deney olmayacak. ama Epic Games’in GeForce Now platformunda yer alacak Fortnite amaciyla hususi geliştirmeler yaptığı da konuşuluyor.

GeForce Now’ın App Store üzerinden yayınlanmamış olması App Store kurallarının bu uygulama amaciyla uygulanamayacağı mananına geliyor. ama Apple’ın tekrar de Epic Games’in bu hamlesine cevap vermesi bekleniyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, çok yakında karşımıza çıkması beklenen meşhur oyunun GeForce Now çesidi Sahiden de iyi tek deney sunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

apple epicapple vs epicepic games applefortnitefortnite mobilfortnite yasaklamasıgeforce now fortnitegeforce now safariiOSiphone fortnitemobil oyun

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir