Ana Sayfa / Sosyal Medya / Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Geçen hafta başlayan Facebook boykotu hareketi hızla büyüyor. Ardı ardına hatri sayilir büyüklükte firmaların platformdan reklamlarını çekmesi sonrası, Zuckerberg art adım atmışa benziyor.

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg hamlesi

ABD’de başlayan George Floyd eylemleri bütün şiddetiyle ayni ritimde devam ediyor. Her ne civarindan eylemler eskisi civarindan yaygın olmasa da, ABD Başkanı Trump hali hazırda eylemin baş aktörü durumunda.

Twitter üzerinde yaptığı ırkçı paylaşımlar silinen başkan, Facebook üzerinde ise dilediği benzeri paylaşım yapmaya ayni ritimde devam ediyordu. Özellikle  Trump tarafından paylaşılan ırkçı olduğu söyelenen paylaşımların Facebook üzerinden kaldırılmaması, bardağı taşıran nihayet damla oldu.

Bugün Coca-Cola‘nın arasına katılmasıyla Facebook reklam boykotu büyümeye ayni ritimde devam ediyor. dahada evvel de Verizon, North Face ve Unilever benzeri tek çok hatri sayilir büyüklükte marka Facebook  reklamlarını durdurmuştu. Zuckerberg ise Bir gün evvel gece yaptığı nefret söylemi politikası ile bu konuyla alakali evvel kez tek adım atmış oldu.

facebook boykotu, zuckerberg, facebook reklam

Bu tertemiz güncellemeye göre, Facebook üzerinde nefret suçu kapsamına giren paylaşımlar etiketlenecek. Paylaşım kaldırmaya karşı var olan platform, kullanıcıların yanlış bilgi ve nefret suçu işleyen paylaşımları kolayca ayrım etmesini sağlayacak.

Ancak platform tarafından atılan bu adım Bir hayli tesirli olmamışa benziyor. Facebook eskisi civarindan faal olmasa da reklam gelirleriyle hatri sayilir büyüklükte tek kâr elde ediyor. bunun için göre senede takriben 17,4 milyar dolar Yalnızca reklam gelirlerinden elde ediliyor.

Zuckerberg, Facebook boykotu sonrası Bir gün evvel borsada yüzde 8 kıymet kaybetti. böylelikle dünyanın en zenginleri arasında var olan Zuckerberg bu boykot sonrası şimdiden 7 milyar dolar benzeri hatri sayilir büyüklükte tek kayba uğradı.

Coca Colafacebookfacebook boykotuFacebook reklamfacebook reklam boykotufacebook reklamlarıfacebook reklamlarını engellemegeorge floydInsatagram reklamlarıInstagraminstagram reklamnefret söylemisosyal medyaZuckerberg

Sayfa Bulunamadı

Microsoft bir platformun daha fişini çekiyor!

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, web üzerinden canlı yayın yapan kişilerin sayısı da oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir