Ana Sayfa / Tekno Haber / e-ticaret siteleri için bakanlık desteği!

e-ticaret siteleri için bakanlık desteği!

e-ticaret siteleri için yeni destek kararları alındı. Konuyla ilgili açıklamayı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptı. Ayrıca Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı da Resmi Gazete’de yayımlandı.

e-ticaret siteleri için yeni destekler açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Resmi Gazete’te yayımlanan kararın detaylarını Twitter üzerinden kamuoyuyla paylaştı. Corona virüs nedeniyle iş yapma pratiklerinin radikal bir şekilde değiştiğinin altını çizen Pekcan, “dijitalleşmenin önem kazandığı bu dönemde ihracata yönelik dijital faaliyetleri teşvik edecek yeni bir destek mekanizması geliştirdik.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini destek kapsamına alınıyor. Bu çerçevede firmalar e-ihracata özendirmek amacıyla e-ticaret sitelerine üyelik giderlerini 2020 yılı için yüzde 80, takip eden yıllarda yüzde 60 oranında desteklenecek. Sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılım için iş dünyamızı temsil eden çatı örgütlerin yapacakları masraflar ve sanal fuar organizasyonları giderleri de yüzde 50 oranında desteklenecek.

Pekcan, tweet dizinini şu sözlerle tamamladı:

“Bakanlık olarak firmalarımızın yeni ticaret dinamiklerine uyumlu olarak, dijitalleşme süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaya ve yurtdışı pazarlara giriş faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun”

Yayınlanan tweet dizisini aşağıdan okuyabilirsiniz.

Resmi Gazete kararını ise buradan okuyabilirsiniz.

e-ticarete-ticaret sitelerie-ticaret siteleri için destekTicaret bakanlığı

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir