Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / Dünyanın en eski hayvan spermi bulundu

Dünyanın en eski hayvan spermi bulundu

Myanmar’da tek kehribarın içinde donmuş halde 100 milyon senelik dünyanın en Daha önceki hayvan spermi bulundu. Kehribarda, `myanmarcypris hui´ türünde 39 ostrakod tespit edildiği ifade edildi.

Ostrakodların boyutlarının 0,2 ila 30 milimetre arasında değiştiği, incelemelerde ise ziya mikroskobunun kullanıldığı aktarıldı. 0,59 milimetre büyüklüğündeki dişi myanmarcypris huide yapılan incelemede dört yumurta ve seminal yuvalarda sperm tespit edildiği belirtildi.

FOTO: DHA

DÜNYANIN EN ESKİ HAYVAN SPERMİ

Tespit edilen spermin dünyanın en Daha önceki hayvan spermi olduğu düşünülüyor. dahada evvel Antarktika’da 50 milyon senelik hayvan spermi keşfedilmişti. Ostrakodlara ait en Daha önceki sperm örneği ise 17 milyon yıllıktı.

Çin bilim Akademisi´nden poleontolog He Wang´in, saptanan spermlerin görüntüsünü oluşturmak amaciyla pc tomografi kullandığı bildirildi. (DHA)

İLGİLİ HABERDünyanın en eskisi: Haliç TersanesiDünyanın en eskisi: Haliç Tersanesi

bilim Çin Myanmar sperm yumurta

Sayfa Bulunamadı

Jüpiter ve Satürn 800 sonra yakınlaşacak: 2020 kışı ve çifte gezegen için Google’dan özel doodle

Özel günleri doodle olarak kullanıcıların karşısına getirmeyi alışkanlık haline gelen Google, kış ve çifte gezegen buluşması özel görsel paylaştı. En son yaklaşık 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn, bugün yeniden yakınlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir