Ana Sayfa / Donanım / DualSense’in içinde ne var?

DualSense’in içinde ne var?

Sony, PS5’de olduğu civarindan kontrolcülerde de yeniliklere gitti. DualSense ile birlikte haptic touch ve ayarlanabilir tetik sertleştirmesi getirdi. Yayınlanan tek videoda YouTuber Austin Evans DualSense’i hemide Xbox Series X‘e ayni vakitte da PS4‘e bağlamaya çalıştı ve Xbox‘ta başarısız oldu. Telefona bağladığında ise meselesiz tek şekilde çalıştığını keşfetti. Videonun devamında içini heyecan edip DualSense’yi parçalarına ayırdı.

DualSense içinde iki adet mikrofon bulunuyor

DualSense‘i parçalarına ayıran Austin, tetik tuşlarına dikkat çekti. Ayrı olarak kontrolcünün içinde iki adet mikrofon olduğunu ayrım etti. Mikrofonlardan birisi ön tarafta size doğru bakarken ötekisi ise aşağıya doğru bakıyor.

DualSense

Kontrolcü mikrofonunu kullanmak istek eden oyuncular amaciyla arkadaki mikrofon çevre ve tuş seslerini engelleyecek benzeri duruyor. Sanırım Sony, DualSense‘in PS4 ile kullanılmasını istemiyor. DualSense, PS4’e kablo ile bağlanıp şarj edilebiliyor. Ayrı olarak kablosuz olarak da bağlanabiliyor ama kontrolcü hiç tek reaksiyon vermiyor.

Sony’nin buradaki politikası PS5 sattırmak üstüne olabilir. PS4 sahibi kullanıcılar özelliklerinden dolayı DualSense‘i seçenek edebilirlerdi. ama Sony’nin bu politikasından dolayı imkansız benzeri duruyor. Şu an için kablosuz olarak bağlanabilmesi, belkide ileride alacağı tek güncelleme ile birlikte, PS4 amaciyla ahenk gösteren vaziyete gelebileceğinin sinyali olabilir.

dualsenseDualSense içinde ne var ?ps5PS5 DualSense

Sayfa Bulunamadı

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

RTX 3000 serisi ile rekabeti tek üst seviyeye taşıyan Nvidia’nın Ampere mimarisinin derhal peşinden tertemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir