Ana Sayfa / Tekno Haber / Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!

Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!

BMW 5 Serisi UKT Uzun Kullanım Testi videosu ile karşınızdayız. Üstelik Doğan Kabak ile birlikte. Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max videosunun yanı sıra BMW 5 Serisi UKT videosu da çekildi. BMW 5 Serisini Doğan Kabak ile uzunca inceledik ve sizlerle paylaştık.

BMW 5 Serisi UKT Uzun Kullanım Testi

Doğan Kabak ile birlikte BMW 5.20i UKT videosu çektik. Bakalım 2017’den bu yana BMW 5 serisi bizlere neler sundu, tüm detaylarını bu videoda konuştuk. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

2017 BMW 5 Serisi hakkında her şey!

Alman otomotiv devi BMWG30 kasa kodunu verdiği 2017 BMW 5 serisine, 7 serisinden hatırladığımız bir dizi özelliği eklemişti. Örneğin; BMW’nin simgesi haline gelmiş olan ön ızgaralar, aracın aerodinamik ihtiyaçlarına göre kapanıp açılabiliyor.

5 milimetre uzatılmış dingil mesafesi özellikle arka koltuktaki yolcular için daha fazla diz mesafesi anlamına geliyor. Seleflerine göre oldukça geniş olan 2017 model BMW 5 serisi, bu özelliğiyle de bir adım önde olmayı başarıyor.

Ayrıca BMW kullanıcılarına yeni 5 serisi için yeni motor seçenekleri imkanı da sunulmuştu. Her iki motor seçeneği de 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulmuştu fakat xDrive seçeneği her zaman olduğu gibi yine opsiyonel olarak bulunuyor.

530i, 528i kodlu modelin yerine konumlandırılmıştı. 2.0 litre turbo şarjlı ve 4 silindir olacak bu motor 248 beygir gücüne sahip ve 350 Nm tork üretebiliyor. BMW 530i, 0’dan 100 km/h hızlanmasını 6.0 saniyede tamamlarken xDrive modeli ise 5.8 saniye gibi kısa bir zamanda tamamlayabiliyor.

Bir diğer motor seçeneği ise yeni BMW 5 serisinin sahip olduğu en güçlü motor seçeneklerinden birisi. 540i kodlu modelde ise 3.0 litrelik 6 silindir turbo motor kullanıyor. Bu motor 335 beygir gücüne sahip ve 450 Nm tork üretebiliyor. BMW 540i 0’dan 100 km/h hızlanmasını 4.9 saniyede tamamlarken, xDrive modeli ise 4.7 saniyede tamamlayabiliyor.

F10 kasa kodlu eski modele göre daha hafif olan 2017 model BMW 5 serisi şasi konusunda da oldukça iyi diyebiliriz. Sürüş dinamiklerini olumlu yönde etkileyecek yeni nesil şasinin yanı sıra elektronik sistemler konusunda da geliştirilmiş. BMW 5 serisi artık anlık olarak değişmesi gerek süspansiyon ayarları gibi düzenlemeleri çok daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabiliyor.

Şerit Takip Sistemi ve Trafik Yoğunluk Yardımcısı sayesinde yeni BMW 5 Serisi yarı otonom bir otomobil olmayı da başardı. Yeni sistemler ve yardımcılar sayesinde 2017 model 5 Serisi sürücüsüne ihtiyaç duymadan şeridinde kalabiliyor ve trafikteki dur kalkları otomatik yapabiliyor.

bmwBMW 5 serisi UKT Uzun Kullanım TestiBMW 520iBMW 520i M5Doğan KabakDoğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!Doğan Kabak ile UKT

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir