Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar

Diyafram değerlerine göre en iyi kameralı telefonlar

Akıllı telefonlar denildiğinde aklımıza artık evvel sıralarda kamera geliyor. Haliyle kamera performansı kullanıcıların Bir hayli çoğu amaciyla çok mühim kıstaslar arasında yer alıyor. Sizler amaciyla dahada evvel en iyi selfie(özçekim) kamerasına sahip ve en iyi kamera performansı var olan akıllı telefonları listelemiştik. Şimdi ise diyafram değerlerine göre bakalım en iyi kameralı telefonlar hangileri?

Diyafram değerine göre en iyi telefonlar

Öncelikle diyafram nedir? Diyafram (F) değeri ile ifade edilen ve lense objeden yansıyan ışınların ne civarindan yoğunlukta veyahut şiddette düşeceğini tespit eden sistem olarak tanımlanabilir. Diyafram açıklığının çok olmasıyla düşük olması arasında ne benzeri farklar olur? belli tek süre evvel de bahsettik, diyafram açıklığı cihazın ne civarindan ışığı dahil kismina alabildiği ile alakalı tek durum.

Diyaframı düşük var olan kamera lensi dahada çok ziya alıyor. Gece çekimlerinde veyahut az ışıklı ortamlarda diyafram değeri düşük cihazları kullanmak mühim avantaj sağlar. bu yüzden diyafram değerinin düşük olması aslında önceliklerimiz arasında olmalı. Peki bu vaziyette hangi modellerin diyafram açıklığı en düşük ve bu noktada iyi tek kamera performansı sunuyor? Gelin o modellere tek göz atalım:

Diyafram-degerine-gore-en-iyi-telefonlar-00

DxOMark’ın hazırladığı en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde yenilenen evvel 10’daki telefonlardan diyafram açıklığının en iyi olduğu cihazları sizler amaciyla sıraladık. Bu sıralamada karşımıza Oppo, Xiaomi, Huawei ve Honor çıkıyor. aynı zamanda hatırlatmadan geçmeyelim her ne civarindan telefonun diyafram açıklığı düşük olsa da en iyi kamera performansını sunmayabilir. tekrar de genel manada akıllı telefonların diyafram değerleri önem istek ediyor.

Akıllı telefon diyafram değeriakıllı telefonlarAkıllı telefonlar kamera değerleriDiyafram değerine göre en iyi telefonlar

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir