Ana Sayfa / Android / Davalar ardı ardına geliyor! Şimdi de WeChat!

Davalar ardı ardına geliyor! Şimdi de WeChat!

TikTok’un sahibi ByteDance’ın Trump yönetiminin 6 Ağustos’ta aldığı kararı yargıya taşımaya hazırlanıyor. Bu kararın ardından topun ağzındaki bir başka firma WeChat için de kollar sıvanmaya başlandı. The Wall Street Journal’in haberine göre bir grup WeChat kullanıcısı, söz konusu kararın ifade özgürlüğü ve anayasal süreçleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor.

WeChat kullanıcıları davayla kararnameyi iptal etmek istiyor

WeChat kullanıcılarının açacakları davada en büyük argümanları, yasağın Çinli Amerikalıları hedef aldığı yönünde. Zira uygulama Amerika’daki Çince konuşan kişilerin en fazla kullandığı uygulama özelliğine sahip. Kullanıcılar, her gün düzenli olarak girdikleri uygulama üzerinden fikir alışverişi yaptıklarını, belli konular hakkında haber alarak görüş sahibi olduklarını belirtti.

WeChat kullanıcıları yasağa karşı dava açıyor

Başkan Donald Trump’ın imzaladığı kararname, uygulamaya her türlü işlemi engelliyor. Adım Çinli firmalara yönelik gelişmelerin sadece başlangıcı olarak yorumlanıyor. Tıpkı WeChat’in sahibi Tencent gibi TikTok’un sahibi ByteDance’ı da etkileyen karar, ‘Güvenli Ağlar‘ programının parçası olarak gözükse de daha çok sıkıntıya sebep olacak gibi duruyor.

Henüz bu ayın başında aralarında Apple, Ford, Disney, ve Wallmart’ın bulunduğu firmalar Beyaz Saray yetkililerine söz konusu WeChat yasağının kendileri için ne kadar büyük bir getirisi olacağından bahsetmişti. Amerika’da 1,5 milyon kullanıcısı bulunan uygulama, Çin’de de alışveriş gibi ek hizmetler de sunarak 1 milyardan fazla kişiye hizmet veriyor.

abd wechat yasağıDavatemiz ağlar programıtrumpWeChatyasak

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Google Fotoğraflar için gelişmiş yapay zeka desteği!

Yayınlandığı günden beri medya depolama konusunda lider olan Google Fotoğraflar, yeni bir teknoloji ile karşımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir