Ana Sayfa / Teknoloji / Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç’tan WhatsApp açıklaması: BİP ve Dedi kullanalım

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç’tan WhatsApp açıklaması: BİP ve Dedi kullanalım

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, güncellenen koşullarını ve saklılık ilkesini 8 Şubat’a civarindan onaylamayan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını açıklama eden WhatsApp’a ait tek İzah yaptı.

“ÜLKELER ARASINDAKİ baskalik onay EDİLEMEZ”

Twitter üzerinde izahta bulunan Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Veri mahremiyeti açısından su ve başka ülkeler ayrımı onay edilemez! Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde de belirttiğimiz benzeri yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine baz alinarak mühim riskler içeriyor. bu yüzden dijital verimizi türk mali ve milli yazılımlarla korumalı, kendisinin ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeliyiz.”

İKİ YERLİ UYGULAMAYI ÖNERDİ

“Unutmayalım türk mali ulusal çözümler sayesinde Türkiye‘nin verisi Türkiye’de kalır. Yabancı menşeli muadillerinden çok dahada fazlası, BİP ve Diye konuştu benzeri ulusal ürünlerimizde var. bütün vatandaşlarımızı türk mali ve ulusal uygulamaları kullanmaya çağrı ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği benzeri dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!”

TÜRKİYE’DE DE mecburi GÜNCELLEME UYGULANIYOR

Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcılar, WhatsApp’in tertemiz saklılık koşullarını onay etmeseler dahi uygulamayı kullanabilecek. ama tertemiz düzen etmeyi Türkiye’de kullanıcılar onay etmek zorunda.

Sayfa Bulunamadı

Yarım milyar Facebook kullanıcısının bilgileri sızdırıldı! Türkiye’den de 20 milyon kişi var

Bir süredir skandallar ile gündeme gelen Facebook, bu kez de hack skandalına imza attı. Bir web sitesinde 533 milyondan fazla Facebook kullanıcısının kişisel bilgileri ücretsiz yayınlandı. 533 milyon kişi arasında 20 milyon Türk vatandaşının olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir