Ana Sayfa / Sosyal Medya / Çilek, sosyal medyada gündem oldu! İşte nedeni

Çilek, sosyal medyada gündem oldu! İşte nedeni

TikTok fenomeni, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi çilek ile ilgili bir video çekti. Video kısa sürede dünya gündemine oturdu. Çilek, Twitter gündeminde birinci sıraya yükseldi.

Çilek, Twitter Türkiye gündeminde birinci sırada

Birçok kişinin severek tükettiği çilek, bu yıl ilginç bir akımın başlamasına sebep oldu. Meyve ve sebzelere belli bir olgunlaşma döneminden sonra eğer ilaçlı değilse böceklerin yiyeceği haline geliyor.

İlaçlama yapılmayan meyve ve sebzelerde böceklenme sıklıkla gözleniyor. Bugün gündem olan konunun nedeni tam olarak bilinmese de kullanılan çileklerin ilaçlama yapılmadan yetiştirildiği tahmin ediliyor.

Çilek, Twitter gündeminde birinci sıraya yükseldi

Bir TikTok kullanıcısı satın aldığı çilekleri tuzlu suyun içerisinde bekleterek video çekti. Belli bir süre sonra suda belirten kurt görenleri şaşkına çevirdi. Benzer şekilde video çeken birkaç TikTok kullanıcısı daha aynı sonuçla karşılaşınca çilek, Twitter gündeminde üst sıraya yükseldi.

Twitter Türkiye gündeminde binlerce kullanıcının hakkında konuştuğu meyve, birçok kullanıcı tarafından da mide bulandırıcı bulundu. Videonun herhangi bir şirket tarafından reklam amaçlı mı çekildiği yoksa spontane gelişen bir içerik mi olduğu henüz bilinmiyor. Ancak bazı kullanıcılar bu videoların reklam için viral olduğunu düşünüyor.

Paylaştığımız video bazı kişiler için hassas olabilir.

Çilek sosyal medya gündemisosyal medyatwitter

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Geçen hafta başlayan Facebook boykotu hareketi hızla büyüyor. Ardı ardına hatri sayilir büyüklükte firmaların platformdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir