Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı

Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı

Çinli teknoloji firmalarından Huawei altında büyüyen Honor, tamamıyla o şirketten ayrıldıktan sonra kendi yolunda ilerlemeye devam ediyor. Daha dün bağımsız olarak ilk telefonunu satışa sunan Honor, oldukça güzel özellikleriyle birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

Honor mobil işlemci temininde Qualcomm ile anlaştı

Honor, dün Çin’deki lansman etkinliği sırasında şirketin kendi yoluna girmesi sonucunda ilk akıllı telefonu olan Honor V40’ı resmen duyurdu. Şirketin en yeni ürünü olan, Honor V40′ın ilk satışının kısa sürede gerçekleşmesi ve oldukça yüksek satış sayılarına ulaşması beklentileri yükseltti.

Reuters’ın sunduğu verilere göre Honor CEO’su George Zhao, şirketin sadece Qualcomm ile değil Intel ve MediaTek gibi büyük mobil işlemci tedarikçileriyle de ortaklık imzaladığını duyurdu.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/01/beklenen-oldu-honor-ile-qualcomm-anlasti-3.jpg

Honor, mobil işlemci kaynaklarını güvence altına almanın yanı sıra; çeşitli bileşenler için AMD, Microsoft, Samsung ve Sony gibi büyük tedarikçi şirketlerle de anlaşmalar imzalamıştı.

Zhao yaptığı açıklamada, “Son beş ay, Honor için son derece zor ama başarılı bir zaman oldu” dedi. Diğer bir açıklamasında şirketin bağımsızlığı ile Honor, uluslararası piyasaya yayılmanın yanı sıra orta ve üst seviye pazara da girmesinin önünü açtığını söyledi.

Benzer şekilde şirket, nesnelerin interneti (IoT) stratejisiyle ekosistem pazarına yönelik çalışmalarına başladı. Bu nedenle, akıllı TV’ler, akıllı saatler, dizüstü bilgisayarlar dahil birçok başka ürün lansmanını yakın zamanda görebiliriz.

honorintelmobilmobil işlemciQualcomm

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir