Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Bazı Apple servisleri için aksama yaşandığı duyuruldu

Bazı Apple servisleri için aksama yaşandığı duyuruldu

Dünya genelinde kullanımı bulunan Apple servisleri için firmanın internet sitesinden sorun yaşandığına dair bilgi paylaşıldı. Çevrim içi olarak kullanıcılarla buluşan servisler, bazı ülke ve bölgelerde sorunlu olarak çalışıyor. Sorun yaşanan servisler arasında App Store da bulunuyor.

Özellikle koronavirüs salgını döneminde artan internet kullanımında bazı servislerde sorunlar yaşanmıştı. Fazla kullanım sonucu cevap veremez hale gelen çevrim içi servisler kullanıcıların mağdur olmasına ve işlerin aksamasına sebep olmuştu.

Apple servisleri için sorun duyurusu

Dünyanın önde gelen çevrim içi hizmet sunucularından olan Apple App Store, Apple Music, Apple TV, iTunes Store ve Mac App Store için sorun yaşıyor. Sorun yaşandığına dair bilgi Apple’ın kendi internet sitesinde yer alan “Apple System Status” yani Apple Sistem Durumu sayfasında yer aldı.

Bazı kullanıcıların Apple servisleri kullanımında sorun yaşadığı, bazılarının yaşamadığı belirtiliyor. Ancak sorunların hangi bölge ve ülkeleri kapsadığına dair bilgi henüz bulunmuyor.

apple servisleri

Sayfa incelendiğinde sorunlara dair saat bilgisinin 3.43 PM GMT olduğu belirtiliyor. Bu da sorunların Türkiye saatiyle 16.43’te başladığı anlamına geliyor. Sorunların birbirine yakın ve aynı zamanlarda yaşanması da dikkat çekti. Henüz sorunların ne zaman düzeltileceğine dair bilgi bulunmuyor.

Güncelleme: Apple adı geçen durum sayfasını yeniledi ve sorun yaşandığı belirtilen hizmetlerde çalışma normale döndü.

apple servisleri

Appleapple servis durumuapple servisleriapple servisleri aksama

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir