Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Başkan Trump, Çin merkezli 8 uygulamayı yasakladı

Başkan Trump, Çin merkezli 8 uygulamayı yasakladı

ABD Başkanı Donald Trump, Ant Group’un AliPay mobil ödeme uygulaması da dahil olmak üzere sekiz Çin menşeili uygulamayı yasaklayan bir yönetici emri imzaladı. Beyaz Saray, Başkan seçilen Joe Biden göreve gelmeden iki hafta önce Pekin ile gerginliğin arttığını bildirdi.

ABD Başkanı Trump, Çin merkezli 8 uygulamayı yasaklayan kararnameyi imzaladı

Başkan Trump Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamada, “Birleşik Devletler’deki bazı bağlantılı mobil ve masaüstü uygulamalarının ve Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki kişiler tarafından geliştirilen veya kontrol edilen diğer yazılımların yayılma hızı ve yaygınlığı ülkenin ulusal güvenliğini, dış politikasını ve ekonomisini tehdit etmeye devam ediyor.” dedi.

trump çin uygulama yasağı

Yasaklanan uygulamaların AliPay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay ve WPS Office olduğu açıklandı.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Ticaret Departmanının “yasaklanmış işlemlerin belirlenmesi de dahil olmak üzere Trump’ın direktiflerini uygulamaya başlayacağını” doğruladı. Reuters, Ticaret Bakanlığı’nın bunu 20 Ocak’ta Trump’ın görevden ayrılmasından önce isimsiz bir yetkiliye atıfta bulunarak yapacağını bildirdi.

abd başkanı trumpalipayçinli uygulamalara yasakCamscannerQQ WalletshareitTencent QQtrump uygulama yasağıVMateWeChat PayWPS Office

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir