Ana Sayfa / Otomobil / Bakan Varank’tan yerli otomobil için özel açıklamalar!

Bakan Varank’tan yerli otomobil için özel açıklamalar!

Yerli oto fabrikası esas atma merasimi döneminden evvel CNN Türk’ten Fulya Öztürk’e konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank heyecan edilen sualleri cevapladı. Türkiye’nin hemide araç hemide yedek parça olarak 30 milyar doların üzerinde dışsatım yapabilen tek memleket olduğunu ve bu endüstrinin kalbinin Bursa – Kocaeli ekseninde bulunduğunu vurguladı.

Yerli oto fabrikası sektörün kalbinde!

Bu kapsamda türk mali oto fabrikasının Bursa / Gemlik’te kurulmasının seçenek edildiğini belirti. TSK tarafından verilen arazinin denize sıfır olmasının lojistik açıdan hatri sayilir büyüklükte tek avantaj sağladığını belirten Varank fabrikanın sağlayacağı istihdam ile alakalı da heyecan edilenleri cevapladı.

Enerji Bakanı'ndan türk mali oto şarj açıklaması!

“Aralık ayının nihayetinde Türkiye’nin otomobilini dünyaya tanıttık ve oldukça iyi dönüşler aldık. TOGG zamani ayrıntılı tek şekilde planladı ve şu anda bu plana göre ayni ritimde devam ediyor. hemide fabrika ayni vakitte da mühendislik / tasarım merkezi kurulacak.

Yerli oto fabrikası 4000 kişiye istihdam sağlayacak!

“Araç tanıtıldığı günden bu yana TOGG işe alımlara ayni ritimde devam ediyor. İnşaat ayni ritimde devam ederken tertemiz istihdam çağrıları yapılacak ve teknisyenler, uzmanlar işe alınacak. 175 bin araç kapasiteli bu fabrika sayesinde 4000 kişiye istihdam sağlanacak.”

Yerli oto fabrikası amaciyla arazide çalışmalar sürüyor!

Şu anda tasarımız 2022’nin nihayet çeyreğinde araçların imalat bandından indirilmesi üzerine. Pandemi hasebiyle bütün hayat genelinde ertelenmeler yaşanıyor olsa da, biz fabrika inşaatına tek – iki hafta gecikmiş olsa da başlıyoruz.”

“Şarj altyapısı ile alakalı ekiplerimiz yoğun tek şekilde çalışıyor. Şu anda Türkiye’de ihtiyaçtan çok şarj istasyonu var, ama araçların bütün memleket genelinde kullanılabilmesi amaciyla ihtiyaçları belirledik. Şu anda altyapıyı kurma ile alakalı rastgele tek eksiklik bulunmuyor.”

bakan varankmustafa varankYerli Otomobil

Sayfa Bulunamadı

İkinci el araç fiyatları için önemli uyarı! Kötü haber!

Ülkemizde sıfır araç stokları yetmemeye başladıktan ardindan ikinci el araç ücretleri hızla artarken, corona virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir