Ana Sayfa / Tekno Haber / Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler

Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler

Corona virüsü sebebiyle milyonlarca insan etkilendi. Bunun etkilerinin en yoğun hissedildiği ülkelerden birisi İtalya olurken, zaman ilerledikçe yerini ABD’ye bıraktığını gördük. ABD şu anda dünyanın en çok COVID-19 vakalarının görüldüğü ve aynı zamanda ölümlerin en yüksek olduğu ülkeye dönüştü. Bu sebeple Avrupa Birliği bazı uçak yolculuklarını yasaklamayı düşünüyor. Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler:

Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler: 3 ülke bulunuyor

AB uçak yolculukları noktasında 1 Temmuz 2020’den itibaren yeni kararlar vermeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Corona virüsü salgını sürecinde birçok ülke sınıfta kaldı. Karnesinin zayıf olduğu ülkelere, kanaat notu kullanmayan Avrupa Birliği yeni alacağı kararlar kapsamında bazı ülkelerin AB’ye uçuşunu engelleyecek.

Bu ülkeler arasında her gün yüz binlerce yeni vakanın açıklandığı ABD’nin başta geldiği söyleniyor. Amerikalı ziyaretçileri Ruslar ve Brezilyalılar takip edecek. Rusya’nın ve Brezilya’nın salgın karşısındaki yetersiz tutumunu güvenli olmayan olarak kodlayan AB, bu sebeple ilk etapta bu 3 ülkeden gelen yolcuların önünü kapatıyor.

ABD, 2 buçuk milyondan fazla vaka ve 120 bin ölümle, diğer tüm ülkelerden daha fazla bu salgından etkilenmiş duruyor. ABD Başkanı Donald Trump’in uyguladığı politikayı eleştiren birçok ülkenin yanında, kurumlar noktasında da bazı eleştiriler bulunuyor.

Avrupa-Birligi-nin-ucuslarini-yasakladigi-ulkeler-01

Yine de AB’nin ülkelerin uçak yolculuklarını kısıtlamasının ölçütlerine bakıldığında ilk sırada son 14 günde ortalama, 100 bin yeni vaka sayısının açıklanmasına dayanıyor. Şu an için ABD, Brezilya ve Rusya için 100 bin ve üstü açıklanan vakalardan kaynaklı olarak, güvenli olmayan ülkeler şeklinde nitelendiriliyorlar.

NYT’in haberine göre Avrupa Birliği, güvenli ülkeler için de bir liste hazırlıyor. Bu ülkelerin yolcularının rahatlıkla seyahat edebileceği belirtiliyor. Bunun yanında hazırlanan bu liste iki haftada bir güncelleniyor olacak, bunun nedeni ise vaka sayılarında yaşanabilecek artış ya da düşüş olduğu ayrıca belirtiliyor.

Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeleruçak yolculuklarıuçak yolculuğuuçuş yasakları

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir