Ana Sayfa / Donanım / ASUS, NVIDIA RTX 30 Serisi ekran kartlarını duyurdu!

ASUS, NVIDIA RTX 30 Serisi ekran kartlarını duyurdu!

Kısa bir süre önce Nvidia yeni RTX 30 serisi ekran kartlarını duyurdu. Performansıyla dikkat çeken ekran kartları, kullanıcıların şimdiden beğenisini toplayabildi. Ekran kartı denildiği zaman akıllara ilk gelen üreticilerden biri olan ASUS, üç yeni Nvidia RTX ekran kartı modelini duyurdu. İşte merak edilen tüm detaylar!

ASUS, ROG Strix, TUF Gaming ve Dual modeleri ortaya çıktı!

Uzun süredir duyurulması beklenilen RTX 30 serisi artık karışımızda. Ekran kartı üreticilerinden biri olan ASUS, yepyeni özellikleriyle dikkat çeken ROG Strix ekran kartı serisini duyurdu. Önceki modellere göre tasarımda bakıldığı zaman farklılıkların olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Metal yapısıyla dikkat çeken ROG Strix serisi, özelleştirilmiş üç adet fan ile kullanıcılarını karşılıyor. Bu fanlar eksen teknolojisine sahip. Soğutma konusunda iddialı olan bu ekran kartı serisine bakıldığı zaman ARGB bölüm dikkatlerden kaçmıyor.

Ekran kartının arka tarafına bakıldığı zaman ise bizleri havalandırma açıklığına sahip bir metal arka plaka karşılıyor. Sıcak havanın kolayca iletilmesini sağlayan bu metal yapı, uzun süreli kullanımlarda büyük avantaj sağlayacaktır.

ASUS, TUF Gaming üzerinde de fazlasıyla geliştirmeler yapmış. Önceki serilerde yaşanan soğutma sorunlarının önüne geçmek amaçlı bu ekran kartı serisi baştan tasarlanmış gibi görünüyor. Metal ön kapağa sahip olan ASUS’un TUF Gaming RTX 30 serisi kullanıcıları soğutma konusunda memnun edecektir. Ek olarak bu ekran kartı üzerinde üç adet eksen teknolojisine sahip fan yer alıyor. Optimize çalışan bu fanlar düşük sıcaklıklarda çalışmayarak uzun ömürlü olma konusunda kendini öne çıkartıyor.

ASUS’un uygun fiyatıyla dikkat çeken Dual serisinde de geliştirmeler yapılmış. Nvidia’nın son mimarisini en saf haliyle kullanıcılarla buluşturan bu seri dikkatlerden kaçmıyor.

Gelişmiş soğutma teknolojisi bu ekran kartı serisinde de yer alıyor. Diğer serilerden farklı olarak iki adet fana sahip olan ASUS Dual serisi soğutma performansıyla kullanıcısını tatmin edecektir. Alüminyum arka plaka ve paslanmaz çelik giriş çıkış yuvalarına sahip olan bu ekran kartları sağlamlığıyla dikkat çekiyor.

ASUS DUAL RTX 30ASUS NVIDIA RTX 30ASUS ROG Strix RTX 30ASUS RTX 30 özellikleriASUS TUF Gamig RTX 30NVIDIA RTX 3000

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

RTX 3000 serisi ile rekabeti tek üst seviyeye taşıyan Nvidia’nın Ampere mimarisinin derhal peşinden tertemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir