Ana Sayfa / Akıllı Telefon / ASUS, Android 11 güncellemesi için ilk modeli seçti

ASUS, Android 11 güncellemesi için ilk modeli seçti

ASUS, Android 11 güncellemesi dağıtımı amaciyla evvel modelini belirledi. Ürettiği akıllı telefonlarla dikkat çekmeyi muvaffak olan firma, Android 11’i kullanıcılara sunan firmalar arasına girecek. ama güncelleme amaciyla seçilen model, firmanın vaziyeti hazırda amiral gemisi modeli değil. bu yüzden atılan adım heyecan konusu oldu.

ASUS, Android 11 Beta çalışmalarına başlayan evvel firmalardan biri olarak biliniyor. Çalışmaların geçtiğimiz eylül ayında başladığı ama kullanıcılara sürümün tertemiz dağıtılmaya başlandığı belirtildi. Firma, sürümün evvel kullanılacağı yeri ise kendisinin ülkesi, Tayvan olarak belirledi.

ASUS, Android 11 güncellemesi amaciyla Zenfone 6’yı seçti

Firma, hangi modelinde Android 11’i kullanıcılara sunacağını belirledi. Firmanın en tertemiz modeli geçtiğimiz ağustos ayında duyurulan ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro idi. ama firma tertemiz Android sürümü amaciyla ASUS Zenfone 6 modelini seçti. Firmanın neden tertemiz modeller adina dahada Daha önceki modele Android 11 sürümünü gönderdiği bilinmiyor. ama ilerleyen vakitlerde ASUS Zenfone 7 ve 7 Pro modelinin de Android 11 sürümüne geçeceğine kati gözüyle bakılıyor.

ASUS, Android 11 güncellemesi amaciyla duyuruyu resmi forumu ZenTalk üzerinden yaptı. ilanda modele gelen güncellemeyle alakalı detaylar paylaşıldı. Bu detayların evvel esnasında da modelin Android 11’e geçiş yaptığına değin bilgi görülüyor. Bununla birlikte Zenfone’lar amaciyla geliştirilen ZenUI amaciyla de tertemiz tek tasarım hazırlandığı kaydediliyor.

android 11 güncellemesi

Güncelleme sonrasında Android 10’a geçmek istek eden kullanıcılarla da iyi havadis verildi. Dileyen kullanıcıların Android 11’den 10’a geçiş yapabileceği ama verilerin silineceği aktarıldı. Ayrı olarak Bir takım üçüncü parti yazılımların Android 11 ile tam uyumluluk içinde çalışmadığı belirtildi.

Yeni sürümün 18.0610.2011.107 numarasına sahip olduğu aktarılıyor.

android 11 asusasusAsus zenfoneasus zenfone 6 android 11asus zenfone android 11

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir