Ana Sayfa / Tekno Haber / Artık yoklar: Apple’ın en beğenilmeyen ürünleri

Artık yoklar: Apple’ın en beğenilmeyen ürünleri

Apple denildiğinde aklımıza hep minimal tasarımlı Sahiden de başarılı ürünler geliyor. nihayet vakitlerde Apple logosunu gördüğümüz Bir hayli mahsul bizi etkiliyor olsa da şirket bugünkü haline basit gelmedi. Apple da başka şirketler benzeri geçmişte Bir takım yanlislar yaparak günümüzdeki tasarım çizgisine kavuştu. Şirketin yıllar evvel piyasaya sürdüğü ürünlerin bazıları Sahiden çok kaba görünürken, bazılarıysa işlevsel olmadığı gerekçesiyle kullanıcı karşısında sınıfta kaldı. Bu listede hemide Apple’ın en beğenilmeyen ürünleri yer alacak ayni vakitte da Apple’ın artık üretilmeyen cihazları olacak. İşte o ürünler:

Apple’ın en beğenilmeyen ürünleri acep hangileri?

Apple’ın ikonik Magic fare tasarımından evvel Sahiden de hemide fonksiyonelliği ile ayni vakitte da tasarımı ile beğenilmeyen tek mouse’u bulunuyor. O da olasılık edebileceğiniz üzere, iMac Hokey Puck mouse. Bu listede tabiki bu mahsul de yer alıyor. Bunun dışında Apple Bandai Pippin de bu listede Ne yazık ki ki kendisine yer buluyor.

Apple tek asama fansız bilgisayarlardan yana tercihini kullanıyordu ki Sahiden de talihsiz tek seçenek olduğunu sanıyoruz söylememize neden yok. Apple tarihinin tek hayranıysanız, şirketin en beğenilmeyen ürünlerini de öğrenmiş olacaksınız. Açıklanamayan mouse’lardan eriyen Mac’lere, işte Apple’ın tek vakit ardindan üretmeyi bıraktığı ürünler:

Apple III

Apple-in-en -begenilmeyen- urunleri-Apple- basarisiz- urunleri-apple-in-artik-uretilmeyen-cihazlari-01

Şirkete inanılmaz oranda kazanç kaybettiren Apple III, donanımsal olarak yaşanan sorunlardan dolayı fiyaskoyla sonuçlandı. Bunun nedeni bilgisayarın tek fanının bulunmaması.

1980’li senelerde karşımıza çıkan bu iş makinesi Sahiden de o asama amaciyla hemide minik boyutlarda ayni vakitte da benzer iş odaklı kişisel bilgisayarlara oranla çok dahada iyiydi ama mühendisler hemide yerden tasarruf etmek amaciyla ayni vakitte da maliyetleri düşürmek amaciyla Apple III dahil kismina fan yerleştirmemeyi seçenek etti.

Bu cihazın sonu oldu çünkü yapılan işlemlere dayanamayan cihazın, dahil donanımları yandı, Hem de soğutma mekanizması olmadığı amaciyla işlemcinin eridiği vakaların olduğu dahi söyleniyor. Hard disk sorunlarının yaşanmasına neden var olan bu eksikliğin derhal peşinden kullanıcılar ekranda manasız yazılar gördüklerini söylemesiyle birlikte Apple III’ün sonu geldi. Steve Jobs’a göre bu aygıt yüzde 100 başarısız olacaktı ve oldu da.

Apple’dan Scorsese’nin tertemiz filmine 180 milyon dolar

Apple’dan Scorsese’nin tertemiz filmine 180 milyon dolar

The Irishman benzeri tek klasik dahada bekleniyor. Apple 180 milyon dolar bütçe ile Killers of the Flower Moon filmine yatırım yapacak!

20th Anniversary Mac3. kuşak iPod ShuffleAppleapple ürünleriApple Bandai PippinApple Hockey Puck mouseApple IIIApple QuickTakeApple’ın en beğenilmeyen ürünlerifansız Apple IIIMacintosh Performa x200 SerisiMacintosh TVmighty mouse

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir