Ana Sayfa / Teknoloji / Ardahan’da meteorun gökyüzünden kayma anı kameraya yansıdı

Ardahan’da meteorun gökyüzünden kayma anı kameraya yansıdı

Ardahan merkeze bağlı Çamlıçatak köyünde Şenol Kirman’a ait gsm telefonu tarafından kaydedilen görüntüler, parlak tek flaştan evvel semandan mavi tek ışıkla birlikte hızla geçen meteoru gösterdi.

Kirman, gsm telefonuyla kaydettiği meteorun alici görüntülerini yasamsal medyada paylaştı. mahalli tek gazetede çalışan Kirman, ”Matbaacılık işiyle uğraşıyorum. Akşam işten çıktıktan ardindan Merkeze bağlı var olan Çamlıçatak köyüme gidiyorum. Akşam köyümdeki hanemin önünde mangal yapıyordum. Havada kızıllık gördüm ve gsm telefonumla çekmeye başladım. Çekim yaparken tek anda her yer aydınlandı. Saniyeler içinde yere düştü. ardindan erken haberlerinde izlediğim kadarıyla Göktaşı olduğunu öğrendim. Ve bende çektiğim görüntüleri yasamsal medyada paylaştım” şeklinde konuştu.

Olgun Yıldız
 

Sayfa Bulunamadı

Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Türkiye'deki iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen bildirim yüzünden şaşkın. Pek çok kullanıcının telefonuna Acil Durum Uyarıları kapsamında arka arkaya "Evde kal Turkiye" bildirimi geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bildirimle birlikte bir sesin geldiği de duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir