Ana Sayfa / Otomobil / Arabalardan vergi alınmasaydı fiyatlar ne kadar olurdu?

Arabalardan vergi alınmasaydı fiyatlar ne kadar olurdu?

Son günlerde arabalar hakkında en çok konuşulan konulardan bir tanesi ÖTV zammı sonrası araba fiyatları oldu. Yapılan zam, fiyatlar konusunda kullanıcıları üzerken, arabalardan alınan vergi oranları da artırılmış oldu. Peki arabalardan alınan vergi olmasaydı fiyatlar nasıl olurdu?

ÖTV zammı sonrası araba fiyatları

ShiftDelete.Net olarak farklı videolar ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda, arabalardan alınan vergiler olmasaydı fiyatlar nasıl olurdu sizler için araştırdık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Fiyatlar hangi oranda değişti?

30 Ağustos’ta alınan yeni karar ile beraber, arabalar üzerindeki ÖTV zammı birçok kişi tarafından konuşuldu. Gelen zam sonrası, bazı araçlardaki ÖTV oranı yüzde 220 oranına kadar çıkarken, sıfır araç fiyatları neredeyse 120 bin TL fiyatlara kadar çıktı. Bugun herhangi bir kişi, yeni bir otomobil almak istediğinde ciddi bir oranda vergi ödemek zorunda kalıyor. Bu videomuzda, araçlardaki vergiler veya vergi oranları ne kadar odaklanmak yerine başka bir konuya değindik. Araçlardaki bu vergiler olmasaydı fiyatlar ne kadar olurdu?

Yaptığımız hesaplamalar sonrasında fiyatlar ciddi oranda değişti ve şaşırtıcı sonuçlar ile karşılaştık. Sizler de videomuzu izleyerek bu fiyatlara bakabilir ve daha sonra YouTube videomuzun altına fikirlerini belirtebilirsiniz. Ayrıca YouTube kanalımıza abone olmayı da unutmayın. İyi seyirler!

öte 2020 berat Albayrakötvötv indirimi 2020ötv indirimi gelecek miötv ne demekötv ne kadarötv olmadanötv olmasaydı araba fiyatlarıötv sdnötv shiftdeletenetötv zamötv zammıötv zammı 2020ötv zammı arabaötv zammı araba 2020ötv zammı ağustos 2020ötv zammı son dakikaötv zammı sonrasıötv zammı tepki

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

İkinci el araç fiyatları için önemli uyarı! Kötü haber!

Ülkemizde sıfır araç stokları yetmemeye başladıktan ardindan ikinci el araç ücretleri hızla artarken, corona virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir