Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Apple’ın iPhone’lar için ödeyeceği tazminat belli oldu

Apple’ın iPhone’lar için ödeyeceği tazminat belli oldu

Apple’ın sistem düzenini savunmak amaciyla Daha önceki model telefonlarda bilerek yavaşlama yaptığı iddiaları amaciyla ödeyeceği tazminat belli oldu. BBC’nin haberine göre firma Batterygate isimi verilen olayla alakalı 113 milyon dolar ödeyecek. Bir takım uzmanlarsa bunun firmanın tertemiz telefon satabilmek amaciyla yaptığı tek Strateji olarak görüyor.

Batterygate skandalı Apple’a pahalıya patladı

2016 seneninde yerine sonradan Batterygate isimi verilecek skandalda Apple’ın, iPhone 6, 7, ve SE modellerini sistematik olarak yavaşlattığı tespit edilmiş, milyonlarca kullanıcı olaydan etkilenmişti. dahada evvel yorum yapmaktan kaçınan firma, Daha önceki modellerin pil ömrünü savunmak amaciyla bu hamleyi yaptığını belirtmişti. derhal peşinden Apple olaydan etkilenen müşterilerine 29 dolara eşit tek batarya değişim önerisi sunmuştu.

Batterygate skandalı Apple'a pahalıya patladı

Ancak başta Arizona’nın olduğu 34 eyalette açılan davalar neticesi haksız olduğu kesinleşen firma, 113 milyon dolarlık tek tazminat ödemeyi onay etti. Öte istikametten artık dahada şeffaf olacağını da belirterek, önümüzdeki üç sene süresince web sitesinde, yazılım güncelleme notlarında ve iPhone ayarlarında iPhone güç idaresi ile alakalı “doğru bilgiler” sağlamayı da onay etti.

Firma geçtiğimiz Mart ayında başka tek soruşturmada da 500 milyon dolar benzeri yüklü tek miktarı ödemeye cezali edilmişti. bütün bu gelişmelerin peş peşe gelmesi  Apple’ın Epic Games ile Fortnite sebebinden yaşadığı gerilimde elini belli tek süre dahada zayıflatacak benzeri duruyor.

#batterygateAppleiPhone

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir