Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Apple’dan yeni iPhone’lar için radikal karar!

Apple’dan yeni iPhone’lar için radikal karar!

Apple’ın en sevilen cihazları arasında yerini alan iPhone’lar çok büyük değişiklikler geçirmeden sunulduğu için eleştirilse de en çok satan telefonlar arasında yerini koruyor. Apple da iPhone serisi için yeni planlar peşinde. Biliyorsunuz iPhone’ların kamera tarafında önemli bir başarısı bulunuyor. Büyük megapikseller ile kullanıcıları karşılamayan ancak yine de çok başarılı çekimler yapmayı sağlayan kameralarıyla adından söz ettiren Apple, iPhone 11 ailesiyle birlikte kullanıcılara ”ultra geniş açılı” sensör sunmuştu. Şimdi ise yeni ortaya çıktığı kadarıyla Apple iPhone için yakınlaştırma yeteneği eklemek istiyor.

Yeni iPhone’larda zoom teknolojisi nasıl çalışacak?

Apple genel anlamda geliştirdiği cihazların neredeyse tamamında ” katı ” kurallarıyla biliniyor. Büyük değişiklere sıcak bakmayan şirket özellikle tasarım tarafındaki atılımlarıyla dikkat çekiyor. Yeni bir tahmine göre Apple, Samsung gibi şirketlerin dev yakınlaştırma yetenekleri karşısında kendi ”10x yakınlaştırma” özelliğini eklemek istiyor.

Apple-iPhone-icin-yakinlastirma-yetenegi-00

Apple analisti Ming-Chi Kuo gibi bazı profesyonellerinin tahmin ettiği bir özellik olarak kayıtlara geçen, potansiyel olarak iPhone kullanıcılarına 10X yakınlaştırma sunabilecek bir periskop lens tekrar gündeme geldi. iPhone 12 tanıtılmadan önce ortaya çıkan özelliklerde yer almadığı görülen yakınlaştırma yeteneği, iPhone 13’te veya iPhone 14’te karşımıza çıkabilir gibi duruyor.

Apple-iPhone-icin-yakinlastirma-yetenegi-01

The Elec tarafından ortaya çıkartılan yeni başka bir rapora göre, Apple SEMCO’dan periskop lensi siparişi verdi. Bu hamle ise Apple’ın ilerleyen modellerinde bu lensi görebileceğimiz anlamına geliyor.

The Elec’in bu raporunda yalnızca Kuo’nun yorumlarına yer verilmiyor aynı zamanda DigiTimes tarafından da doğrulanan bilgiye de yer veriliyor. Apple imzalı iPhone’larda yer alması beklenen bu lens kurulumu gerçekten önemli zira kamera tarafında doğrulanan bir başarıya ulaşan Apple, yeni eklenen lensle daha fazla kişiye ulaşabilir.

AppleApple iPhone için yakınlaştırma yeteneğiapple iphone yakınlaştırma yeteneğiiPhone

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir