Ana Sayfa / Mobil / Apple üretim ortağından yeni işlemci açıklaması

Apple üretim ortağından yeni işlemci açıklaması

Apple’ın en mühim işlemci üretim ortakları arasında bulunan TSMC’den tertemiz izahlar geldi. Yapılan izahlar ile birlikte TSMC üç nm işlemci imalatı detaylandı ve heyecan edilen veriler de alana çıkmış oldu. Anlaşılan o ki Apple, üç nm işlemci kullanan evvel isimlerden biri olabilecek.

TSMC üç nm işlemci imalatı ile alakalı İzah yaptı

Firma tarafından yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile evvel 3 nm işlemci örnekleri, 2020 senesi içinde kendini göstermeye başlamış olacak. ama 2020 seneninde rastgele tek seri imalat mevzubahis olmayacak. TSMC, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2023 seneninde üretime başlayacak tek tesis planlaması yapıyor. Bu tesiste üç nm işlemcilerin seri üretimlerinin yapılacağı da ifade ediliyor.

tsmc üç nm

Sadece Apple amaciyla değil, Huawei ve Hem de Qualcomm amaciyla de imalat yapan TSMC’den bunun benzeri tek İzah gelmesi, mobil işlemci piyasasinin planlamaları ile alakalı da mühim tek İzah olarak dikkat çekiyor. eğer 2023 seneninde rastgele tek seri imalat problemi yaşanmaz ise, sonraki sene duyurulacak iPhone 14 modelinde yer alacak var olan tertemiz kuşak A serisi mobil işlemciler, evvel üç nm örnekleri arasında yer alabilir.

TSMC üç nm işlemci üretiminde mühim isimlerden olacak. anımsatmak gerekirse Apple, Mac modellerinde de kendisinin tasarladığı A serisi işlemcileri kullanmaya başlayacağını duyurmuştu. iki senelik tek vakit içinde bütün Mac modellerinde A serisi Apple işlemcileri bulunmaya başlayacak. Bu da endirekt olarak TSMC’den dahada çok ve dahada randımanlı işlemci beklenecek olması mananına geliyor.

Apple imalat ortağından tertemiz tek rekor

Apple imalat ortağından tertemiz tek rekor

Apple’ın iPhone işlemci üreticilerinden TSMC’nin 5G modem ve 5 nm çip imalat detayları alana çıktı. İşte bilinmesi koşul olan bütün detaylar!

3 nm işlemciler dahada çok performans ile birlikte dahada çok verimlilik sunabilecek. Örneğin 5 nm işlemcilere göre asgari yüzde 10 performans artışı yaşanabilecekken, asgari yüzde 20 verimlilik sunulabilecek.

Anlaşıldığı kadarı ile de firmanın yaptığı yatırımlar, ileriye dönük mobil işlemci talebindeki artışı karşılamak amaciyla yeteri civarindan olacak.

apple tsmchuawei tsmcsamsung tsmcTSMCTSMC işlemcitsmc mobil işlemci

Sayfa Bulunamadı

Qualcomm’dan 5G yolunda kritik karar!

Akıllı telefonların ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, veri alış-verişi de gittikçe artmaya başladı. Aynı anda dahada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir