Ana Sayfa / Sosyal Medya / Apple siyahi sanatçılara destek verdi!

Apple siyahi sanatçılara destek verdi!

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da yaşanan üzücü olaydan ardindan ülkede zabita ve milletçe arasındaki gerilim hızla tırmanmaya başladı. Bir hayli konuda azınlıkların yanında var olan Apple, kara tenli sanatçılara destek verdi.

Apple kara tenli sanatçılara destek verdi

Geçtiğimiz günlerde kara tenli tek vatandaşın öldürülmesinden ardindan Amerika’da Bir hayli insan yaşanan üzücü olay hasebiyle protesto başlatmıştı. Yapılan protestolar neticesinde ülkede tansiyon yükselirken Bir takım şirketler kara tenli yurttaşları desteklediğini açıkladı.

Apple kara tenli sanatçılara destek verdi

Apple, Bir hayli konuda azınlık toplulukları desteklediği Bilinen tek şirket. özellikle bu stil üzücü olaylar sonrasında yaptığı izahlar ile Bir hayli kişi tarafından onay edilen şirket, bu sefer de kara tenli sanatçılar ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Şirketin resmi Instagram hesabından yapılan izahta “Müziği, yaratıcılığı ve kültürü tanımlayan kara tenli sesleri destek vermek amaciyla kendisinin imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu an, hepimizi ırkçılığa ve her biçimde adaletsizliğe karşı harekete geçmeye çağırıyor. Her ortamda kara tenli topluluklar ile dayanışma içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer şekilde Twitter ve YouTube resmi Twitter hesapları üzerinden kara tenli vatandaşlara destek olduğunu belirten ifadelere yer verdi. Facebook tarafından rastgele tek İzah olmadığı amaciyla Bir hayli kesim bu mevzu ile alakalı reaksiyon gösterdi.

AppleApple kara tenli sanatçılara destek verdi

Sayfa Bulunamadı

Facebook boykotu sonrası Zuckerberg’ten geri adım!

Geçen hafta başlayan Facebook boykotu hareketi hızla büyüyor. Ardı ardına hatri sayilir büyüklükte firmaların platformdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir