Ana Sayfa / Oyun / Apple oyun kontrolcüsü özellikleri için ilk bilgiler geldi

Apple oyun kontrolcüsü özellikleri için ilk bilgiler geldi

Oyun dünyasında daha çok tanınır olmak isteyen Apple, oyun kontrolcüsü özellikleri ile adından söz ettirdi. Halihazırda Apple Arcade hizmetini oyunculara sunan firma, oyuncuların daha iyi oyun deneyimi yaşayabilmesi için bir kontrolcü geliştiriyor.

Bu kontrolcü için de ilk bilgiler geldi. Apple ekosistemi içinde önemli yer alacak olan kontrolcü, kullanıcılara kullanımda da kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Ürün hakkında bilgiler Apple sızıntıları yapan bir hesaptan geldi.

Apple oyun kontrolcüsü özellikleri

Günümüzde birçok firma oyun kontrolcüsünü oyuncularla buluşturmuş durumda. Bu alanda da çalışmalar yapan Apple’ın, gelişmiş özellikli bir ürün geliştirdiği belirtiliyor. Ürün hakkında ilk bilgiler de gelmeye başladı. Kontrolcü, diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi Lightning girişiyle şarj olacak. Bu da ürünün diğer Apple ürünleriyle rahatlıkla kullanılmasını sağlayacak.

Öte yandan Apple oyun kontrolcüsü özellikleri için çıkan sızıntıda kablosuz şarj bilgisi de yer alıyor. Oyuncularla buluşmaya hazırlanan kontrolcünün kablosuz şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Bu da kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlayacak.

apple oyun kontrolcüsü

Akıllı telefonların kablosuz şarj olması için gereken cam tasarımının, kontrolcüde olup olamayacağı da düşünülmeye başlandı. Ancak bu özelliğin, kontrolcü fiyatını artırmada önemli bir etken olacağı da belirtiliyor.

Kontrolcüde ARM tabanlı bir işlemcinin de yer alabileceği belirtiliyor. Bu işlemcinin de Apple tarafından geliştirileceği söyleniyor. Geliştirme aşamasında olan kontrolcünün tanıtımı için 2021 yılı öne çıkıyor.

apple arcadeapple oyunapple oyun kontrolcüsüapple oyun kontrolcüsü özellikleri

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Minecraft cehennem güncellemesi detaylandırıldı

Corona virüsü nedeniyle güncellemelere ara veren oyun Minecraft cehennem güncellemesi ile karşımıza çıkacak. Güncelleme ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir