Ana Sayfa / Tekno Haber / Apple bilgisayarlarda pil ömrü nasıl görülür?

Apple bilgisayarlarda pil ömrü nasıl görülür?

Sihirli Elma YouTube kanalında sizler için Apple hakkında bilgilendirici videolar hazırlamaya devam ediyoruz. Bu seferki konumuz ise Apple bilgisayarlarda pil döngüsü görme üzerine olacak. Eğer bir MacBook, MacBook Air veya MacBook Pro’nuz varsa yahut saydığımız bu modellerden herhangi bir tanesini 2. el olarak almak isterseniz Mac pil döngüsü görme videomuz sizler için önemli olabilir.

Apple bilgisayarlarda pil döngüsü görme

Sihirli Elma YouTube kanalında hazırladığımız bu videoyu izledikten sonra kanala abone olmayı unutmayın. Dilerseniz sözlerimizi daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Apple bilgisayarlarda pil ömrü görme

Eğer bir MacBook, MacBook Air veya MacBook Pro modeli kullanıyorsanız bilgisayarınız bir pil ömrüne sahiptir. Bu pil ömrü, bilgisayarınızı şarja takmadan ne kadar kullanabileceğiniz ile alakalıdır. Bilgisayarınızın pil ömrü iyi olduğu sürece sizlere en uzun şarjsız kullanım deneyimini sunar. Pil döngüsü ise, pil ömrünü belirleyen en önemli kriterler arasında yer alıyor.

Pil döngüsünü nereden görebiliriz?

Bilgisayarınızda sol üstte bulunan Apple simgesine tıkladıktan sonra “Bu Mac Hakkında” seçeceğine tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından “Sitem Raporu” kısmına tıklayın. Burada Apple bilgisayarınız hakkında birçok seçenek karşınıza çıkacak. Bu seçenekler arasında “Güç” seçeceğine tıklayarak bilgisayarınızın pil döngüsünü görebilirsiniz. Eğer burada anlattığımız aşamalarda kafanızda herhangi bir soru işaretiolursa, videomuzu izleyip aklınızdaki soruları giderebilirsiniz.

Pil döngüsü kaç olmalı?

Apple’ın pil döngüsü ile alakalı her Apple bilgisayar için farklı tavsiyeleri bulunmakta. Bu tavsiyeler 300 pil döngüsü ile 1000 pil döngüsü arasında değişiyor. Buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Aklınızda farklı sorular varsa, Apple Destek uygulaması ile de yardım alabilirsiniz.

MacBook’unuza özel aksesuar satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak :shiftdelete

Sayfa Bulunamadı

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S ve Pro 2 tanıtıldı!

Xiaomi bu erken Bir hayli tertemiz mahsul ile karşımıza çıktı. TV’leri akıllı vaziyete getiren Mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir