Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün olabilir!

Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün olabilir!

Akıllı telefonların şu vakit amaciyla en hatri sayilir büyüklükte meselesi kesinlikle, ne civarindan hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli tek bataryaya sahip olsalar da vakit içinde pil ömrünün kısalması. Bunun üzerinde çalışmalarını gerçekleştiren Google, Android 11 amaciyla mevzubahis pil ömrünü uzatmayı hedefliyor. Akıllı telefonların müsterek meselesi var olan ”pil ömrünün kısalması” amaciyla Google tek çözüm geliştirmek istiyor. Peki, Android 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün mü?

Android 11 ile pil ömrünü uzatmak

Google, Android 11 sürümünün geleceği telefonlarda, uygulamaların veyahut oyunların kullanılmadığında art planda çalışmasını durduracak tek kalite üzerinde çalışıyor. özellikle uzunca yıllar aynı telefonu kullanan kullanıcılar bu sayede aynı vakit içinde telefonlarını defalarca(birkaç kez) şarj etmekten kurtulacak deniyor.

Söz konusu kalite xda-developers tarafından keşfedildi. Bu kalite ile birlikte uygulama hiç pil kullanmıyor, böylelikle kullanıcıların aynı anda çok sayida uygulamayı kullanmalarına destur verirken aynı zamanda pil ömürleri de tek noktada stabil kalması sağlanmış olacak.

Arka tasarı uygulamalarını askıya almayı sağlayan bu uygulama sayesinde kullanıcılar pil ömrünün kısa olması lanetinden kurtulacak benzeri duruyor. Bu kalite aynı zamanda RAM kapasitesi çok var olan akıllı telefonların performansını müspet istikamette etkilemesi bekleniyor.

Androidandroid 11Android 11 ile pil ömrünü uzatmakAndroid 11 ile pil ömrünü uzatmak mümkün mügooglepil ömrünün kısalması

Sayfa Bulunamadı

Huawei’nin yeni telefonu 22 Şubat’ta geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, son dönemde kurmaya çalıştığı ekosistem ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir