Ana Sayfa / Teknoloji / Amerika’da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?-işte detay

Amerika’da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?-işte detay

Ülkemizde de test aşamasına geçilen 5G teknolojisi, cenup Kore ve Tayvan başta olmak üzere Bir hayli ülkede etkin olarak kullanılıyor. bu erken size Amerika’da yaptığımız 5G hız testinden bahsedeeceğiz.

5G teknolojisi beklentileri karşılıyor mu? Hız testi yaptık

Opensignal isimli kuruluş, geçtiğimiz günlerde 2020 seneninde vasati 5G hızları ile alakalı tek rapor yayımladı. Yayımlanan raporda 863 Mbps anlık indirme hızıyla Birleşik Arap Emirlikleri hız rekorunu kırdı. cenup Kore de 361 Mbps vasati indirme hızı ile listede birinci sıraya yerleşti.

Türkiye’de de 2023 seneninde hayatımıza gireceği anlatilan 5G teknolojisi ağırlıklı olarak endüstriyel kullanım amaciyla geliştiriliyor. 4G teknolojisine göre dahada düşük gecikme süreleri ve Nesnelerin İnternetine (IoT) uyumluluğu sayesinde uzaktan denetim imkanı sunan 5G, imalat tesislerinin vazgeçilmezi haline gelecek.

BTK, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi ve TÜBİTAK önderliğinde Uçtan Uca türk mali ve ulusal 5G Projesi kapsamında Bir takım noktalarda 5G testleri başlatıldı. Öncelikle İstanbul Havalimanı’nda görüntülenen 5G teknolojisi, ülkemizdeki operatörlerin de desteği ile geliştirilmeye ayni ritimde devam ediyor.

Altyapı ve Ulaştırma bakanimiz Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 5G teknolojisi ile alakalı yaptığı izahta “Yerli #5G teknolojileri için heyecanımız katlanarak artıyor. 2020 yılında 5G test şebekelerini deneyerek mühim tek muvaffakiyet gerçekleştirmiştik. 2022 yılında frekans ihalemizi tamamlayarak, 2023 yılında ilk 5G sinyalini vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G’ye baz alinarak çalışmalar arasında şebekelerimizin yerlileştirilmesinin en mühim öncelikler içinde olduğunu aktardı. Bu doğrultuda yasama geçen Uçtan Uca türk mali ve ulusal 5G Projesi‘nin evvel demolarının Mart sonu itibariyle tamamlandığını hatırlattı.

5g hız testiAmerika

Sayfa Bulunamadı

Türkiye’de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı! Ekrana düşen “Evde kal” bildirimi ortalığı karıştırdı-işte detay

Türkiye'deki iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen bildirim yüzünden şaşkın. Pek çok kullanıcının telefonuna Acil Durum Uyarıları kapsamında arka arkaya "Evde kal Turkiye" bildirimi geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bildirimle birlikte bir sesin geldiği de duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir